Miškininkystė saugomose teritorijose

Augindami čagą užsidirbsite pajamų ir išsaugosite mišką
20 rugpjūčio, 2020
Miškininkystė saugomose teritorijose – aktuali tema
22 rugpjūčio, 2020

https://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/miskininkyste-saugomose-teritorijose

Pastaraisiais metais kilo daug diskusijų dėl miškų kirtimo saugomose teritorijose, tad rudenį planuojama paroda-seminaras „Miškininkystė saugomose teritorijose” turėtų dar kartą iškelti diskutuojamas temas. 

Saugomų teritorijų specialistai, miškininkai ir kiti miškų ūkio darbuotojai šių metų pardoje daugiau dėmesio skirs klausimams apie saugomas teritorijas, ūkininkavimą jose ir režimo laikymąsi.

Parodos „Miškininkystė saugomose teritorijose“ metu vyks moksliniai seminarai bei praktiniai bandymai. Parodos iniciatoriai tikisi, kad būsimoji paroda bus puiki proga susitikti miškininkams, gamtosaugos specialistams, mokslininkams, gamintojų ir paslaugų atstovams.  

Vienas iš šios parodos iniciatorių Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos dėstytojas dr. Albertas Tebėra pateikė ne vieną pasiūlymą. Pasak jo, seminaro temos turėtų būti platesnės: iš pradžių būtų aptarta bendra saugomų teritorijų tema ir jų skirstymas į grupes bei kokių jose kyla problemų, o po to galėtų būti aptariami smulkesni technologiniai dalykai – miško ugdymas, priežiūra, kirtimai. 

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktorius Albertas Stanislovaitis akcentavo, kad būsimos parodos tikslas – aptarti ir rasti sutarimą tarp naujų ar primirštų metodų taikymo bei gamtai tinkamų gamybos būdų saugomose teritorijose. Tai būtų diskusija apie tai, kaip suderinti gamtos apsaugą ir miškininkavimą saugomose teritorijose.

Pasak Privačių miškų savininkų asociacijos prezidento Aido Pivoriūno, tikslinga atsigręžti ir į senas tradicijas. Jeigu 1995 metais, kai buvome studentai ir girdėjome, kad arklys gali būti pagalbininkas miške, mes juokėmės, jog tai atgyvena, tai dabar tam tikrose saugomose teritorijose arkliai gali būti labai protingas ir pats geriausias pasirinkimas. Pasak A. Pivoriūno, kai bendruomenės piktinasi, kad sunkioji technika niokoja miško paklotę, tikrai verta padiskutuoti ir apie arklius, kurie  gali pagelbėti  ir  ugdant, ir retinant miškus, ir saugant nuo gaisrų…

Parodą-seminarą organizuoja www.miskininkas.eu, partneriai – Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie AM, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija ir kiti.