Miško keliai remontuojami ir prižiūrimi tinkamai

1 rugpjūčio, 2019
Konkursas VMU direktoriaus pareigoms užimti bus paskelbtas rugpjūtį
1 rugpjūčio, 2019
V. Rinkevičius: “Reikia atskirti ir išgryninti valstybinių miškų valdymo ir kontrolės funkcijas”
1 rugpjūčio, 2019

Miško keliai remontuojami ir  prižiūrimi tinkamai

Miško keliai remontuojami ir  prižiūrimi tinkamai, teigia Aplinkos ministerija (AM). Siekdama objektyviai įvertinti Valstybinių miškų urėdijos  (VMU) atliekamus miško kelių remonto darbus, ministerija užsakė nepriklausomą jų kokybės įvertinimą. Patikrinimo metu atsitiktiniu būdu atrinkti 125 miško keliai, iš viso per 200 km., kurie įvertinti teigiamai.

Tyrimą AM užsakymu balandžio-liepos mėn. atliko UAB „Darbasta“, kuri patikrino 207,02 km valstybės biudžeto bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšomis VMU remontuotų kelių ruožų. Tai sudaro beveik ketvirtadalį viso praėjusiais metais suremontuotų miško kelių ilgio.

Pasak AM Gamtos apsaugos ir miškų politikos grupės vyr. patarėjo Nerijaus Kupstaičio, bendras įvertinimas – pozityvus. „Patikrinimų metu nustatyta, kad 2018 metais miško kelių priežiūros ir taisymo darbai atlikti naudojant tinkamas medžiagas ir absoliučiai didžioji dalis suremontuotų miško kelių yra geros būklės. Nustatyti tik keli pavieniai atvejai netinkamai suremontuotų kelių, tačiau ir tuos urėdija turės sutvarkyti bei ištaisyti klaidas“, – teigia N. Kupstaitis.

Miško kelių remontas pripažintas kaip viena iš prioritetinių bendrųjų miškų ūkio reikmių, 2018 m. jam iš bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos skirta 3,2 mln. eurų. Už juos suremontuota 717,47 km miško kelių su žvyro danga, kurių didesnė dalis – privačiuose miškuose.

Bendra miško kelių remonto sistema įdiegta ir taikoma nuo 2015 m., kai, įsigaliojus atitinkamoms Miškų įstatymo pataisoms, miško kelių ir susijusių miško žemės sausinimo sistemų įrenginių priežiūra bei taisymas visų nuosavybės formų miškuose yra finansuojamas iš bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos lėšų, o patį miško kelių remontą organizuoja ir atlieka VMU. Atrenkant  kelius remontui taip pat dalyvauja privačių miškų savininkų ir savivaldybių atstovai – tam kiekviename regione sudaromos specialios komisijos, kurios sprendžia, kuriuos miško kelius reikia remontuoti pirmiausia.

Parengta pagal AM inf.