Miškų ir ekologijos fakulteto diplomantai skleidžia sparnus drąsiam skrydžiui į ateitį

Antanas Tarvydas: miške – tikras ūkininkas arti gamtos
1 liepos, 2022
Nuo liepos pradžios pradeda veikti naujos Saugomų teritorijų direkcijos
4 liepos, 2022

Miškų ir ekologijos fakulteto diplomantai skleidžia sparnus drąsiam skrydžiui į ateitį

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos (VDU ŽŪA) absolventams birželio 21–ąją iškilmingai įteikti bakalauro ir magistro studijų baigimo diplomai.  Net 337 švytintys laimingų alumnų veidai, visą dieną aidintys aplodismentai ir ovacijos, apkabinimai ir glėbiai gėlių, nuo scenos skambantys kvietimai net ir baigus studijas prisiminti ir aplankyti savo Alma Mater  bei pažadai sugrįžti – taip atmintyje išliks VDU ŽŪA diplomų įteikimo šventė jos dalyviams. Miškų ir ekologijos fakultete bakalauro studijų baigimo diplomai įteikti 35 absolventams, magistro diplomus gavo 40 absolventų. Tad į agro ir miškų sektorius įsilieja šiuolaikišką išsilavinimą ir kompetencijas įgijusių jaunų žmonių būrys, pasiryžęs kurti žemės ūkio, miškų, o kartu ir visos Lietuvos ateitį.

Diplomas – bilietas į geresnį gyvenimą

Iškilmingoje diplomų įteikimų šventėje VDU rektorius, profesorius habil. dr. Juozas Augutis absolventams linkėjo visada turėti laiko kūrybai, jausti meilę Tėvynei ir Žemei. „Išgyvenkite akimirką: stabtelėkite įvertinti nueitą kelią ir pasidžiaugti savo atkaklumu, ryžtu, kantrybe. O tada su nauja jėga ir entuziazmu keliaukite tolyn. Būkite drąsūs ir atviri, nes tvirtas pagrindas jau yra paklotas. Nuoširdžiai linkiu Jums peržengti baimės, nepasitikėjimo, netikrumo ribas. Nuolat besikeičiančiame pasaulyje išpildykite savo net ir nebylius lūkesčius, o šie pasiekimai tegul tampa geresnio, gražesnio, prasmingesnio buvimo detalė. Dabar Jūs į savo rankas imate Vytauto Didžiojo universiteto alumnų vėliavą. Keliaukite per pasaulį ją aukštai iškėlę, o visa akademinė bendruomenė nuoširdžiai džiaugsis Jūsų pasiekimais“, – teigė VDU rektorius. J. Augutis.

VDU ŽŪA kanclerė, prof. dr. Astrida Miceikienė absolventams priminė, kad universiteto baigimas – vienas nuostabiausių įvykių gyvenime.  „Laipsnis ar diplomas – tai ne tik gražus dokumentas, tai – sunkaus Jūsų darbo pripažinimas ir įrodymas, kad ant mokslo sparnų galite skristi į ateitį. Diplomas –  bilietas į geresnį gyvenimą. Atsakingai naudokite jo suteikiamas galimybes, neškite savo darbštumą, atkaklumą ir vertybes į būsimą darbo vietą, verslą ar tolesnes studijas. Didžiuojamės Jūsų pasiekimais, sveikiname ir dėkojame už buvimą kartu, lauksime sugrįžtant pasidalinti pasiekimais, patirtimi ar pasisemti naujų žinių. Tegul išsipildo visi Jūsų troškimai“, – kalbėjo kanclerė, prof. dr. A. Miceikienė.

Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas, prof. dr. Vitas Marozas pastebėjo, kad baigus studijas gyvenimo kelias tęsiasi: „Einant šiuo keliu bus visko – ir nesvarbu, ar lydės sėkmė, ar bus daugiau sunkumų. Kad ir kur nuvestų gyvenimas, fakultete visada lauksime sugrįžtančių pasidalinti patirtimi, pasitarti ar pabendrauti. Linkiu dirbti gamtai, miškui ir žmonėms!“

Diplomų įteikimo iškilmėse absolventus taip pat sveikino VDU Žemės ūkio akademijos socialiniai partneriai, bakalaurams ir magistrams įteiktos socialinių partnerių įsteigtos dovanos.

Iškilmingą diplomų įteikimą vainikavo solidžios VšĮ „Ekoagros“ įsteigtos 500 eurų vardinės stipendijos įteikimas. Ją už geriausią Taikomosios ekologijos studijų programos bakalauro baigiamąjį darbą Miškų ir ekologijos fakulteto absolventei Simonai Pošiūnaitei įteikė įmonės kokybės vadovas Tomas Demikis. Jis linkėjo absolventams vertinti akademijoje įgytą patirtį ir žinias. „Ši pabaiga – tuo pačiu ir pradžia. Didelė pradžia Jūsų gyvenime, atsiveria daug galimybių Jums visiems ir tuo pačiu kiekvienam. Džiaugiuosi, kad Lietuvos ekologų ruošimas tikrai gerose rankose. Pats baigiau Taikomosios ekologijos specialybę ir jaučiu jos vertę. Kai užsieniečiams pasakai, kad baigei Taikomąją ekologiją universitete, jie su dideliu susijaudinimu pasakoja, kad jie, jų tėvai negali leisti rinktis tokios specialybės. Tai išgirdęs tik įsitikini, kad turi išskirtinai vertingą išsilavinimą. Labai smagu sugrįžti į savo Alma Mater, ypatingai tokiomis progomis, kokią mes turime šiandien. Vertinkite tai, ką turite, ką gavote“, – kalbėjo T. Demikis.

Kvalifikuoti specialistai –  tvariai ateičiai kurti

Siekiant įgyvendinti Europos žaliojo kurso tikslus, plėtoti bioekonomiką bei sunkiai prognozuojamoje geopolitinėje situacijoje užtikrinti nacionalinį saugumą, vis svarbesnis vaidmuo tenka šalies miškininkystės sektoriui. 

„Miškų ir ekologijos fakulteto absolventams perspektyvos darbo rinkoje tikrai geros. Miškų reikšmė, miško teikiamų produktų, iš miško gaunamų vadinamųjų paslaugų poreikis tik didėja. Išmanančių miškininkystę specialistų, suprantančių, kaip juos puoselėti, tvariai tvarkyti, tikrai reikia ir reikės ateityje. Ekologų taip pat laukia dideli iššūkiai, susiję su klimato kaita, pastangomis išsaugoti ekosistemas bei biologinę įvairovę“, – tikina Miškų ir ekologijos fakulteto dekanas, prof. dr. V. Marozas.

VDU ŽŪA – vienintelė šalies aukštoji mokykla, kurios Miškų ir ekologijos fakultete galima įgyti universitetinį miškininko išsilavinimą. Prof. dr. V. Marozas tvirtina, kad ši mokymo bazė iš tiesų yra unikali, nes joje gebama derinti ir šiemet 100-metį mininčio Lietuvos miškininkystės mokslo tradicijas, ir moderniausias europietiškas studijų tendencijas, t.y. tarptautiškumą ir tarpdiscipliniškumą. Todėl fakultete ypač laukiami pirmakursiai, kurie tęs fakulteto lyderystės tradicijas ir kurs Lietuvos miškų ateitį. Greta išskirtinės reikšmės miškininkystės studijų, kurių specialistai VDU Žemės ūkio akademijoje ugdomi tiek pirmoje, tiek antroje studijų pakopoje, akademija taip pat rengia Taikomosios ekologijos profesionalus, čia galima rinktis Laukinių gyvūnų išteklių, Ekologijos ir klimato kaitos magistrantūros studijas.

Ieva Šernienė

Nuotraukos VDU LŽŪA