Miškus niokojančių keturračių vairuotojams – baudos

Numatoma sumažinti didžiausią leistiną atskiro plyno kirtimo plotą ūkiniuose miškuose
28 gegužės, 2020
Europos Parlamentas atnaujino padangų ženklinimo taisykles
2 birželio, 2020

Miškus niokojančių keturračių vairuotojams – baudos

Per dvi dienas – paskutinį gegužės penktadienį ir šeštadienį – vykusį Valstybinių miškų urėdijos (VMU), policijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Aplinkos apsaugos departamento reidą nubausti aštuoni keturračių ir motociklų vairuotojai. Beveik visi pažeidėjai vairavo keturračius neturėdami tam teisės ar transporto priemonės dokumentų, vienas motociklo vairuotojas – nepilnametis. Bauda vieno keturračio vairuotojui bus paskirta ir už miško paklotės niokojimą.

Minėtas reidas vyko VMU Nemenčinės, Šalčininkų, Dubravos, Trakų ir Kretingos regioninių padalinių teritorijose, kur dažniausiai galingais keturračiais ar krosiniais motociklais vairuotojai niokoja valstybinius ir privačius miškus.

„Prasidėjus keturračių sezonui pradedame stebėti miškus, miškininkai juose stato ženklus, draudžiančius važiuoti keturračiais, tačiau šis bendras miškininkų, pareigūnų ir aplinkosaugininkų reidas – kol kas didžiausia prevencinė priemonė prieš keturračių motociklų pažeidimus. Ateityje tokių reidų surengsime ne vieną“, – teigia VMU vadovas Valdas Kaubrė.

“Negalime pro pirštus žiūrėti į gamtos niokojimą, atvirkščiai – visi kartu turime ją tausoti. Šie pažeidėjai ir toliau bus mūsų akiratyje, aktyviai bendradarbiausime su socialiniais partneriais”, – tvirtina ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Miškininkai tikisi, kad keturračių vairuotojų sąmoningumas ir atsakomybė už aplinką, kur jie važinėja – didėja, nes kasmet įrengiama vis daugiau trasų, skirtų keturračių ir motociklų sporto entuziastams, o galėdami rinktis legalias trasas, jie nevažinės bekele po miškus ir  nedarys žalos gamtai.

Važiavimo keturračiais taisykles reglamentuoja Kelių eismo taisyklės – jais galima važiuoti tais pačiais keliais, kaip ir kitoms motorinėms transporto priemonėms. Tai reiškia, kad draudžiama važinėti bekele ir natūralia miško paklote.

Parengta pagal VMU inf.