Nauja ąžuolo skulptūra – absolventų dovana KMAIK bendruomenei

Pulkininko ir diplomato Kazio Škirpos ąžuolynas ošia kovos dainą
16 spalio, 2020
Planuoja parduoti daugiau žaliavinės medienos
24 spalio, 2020

Nauja ąžuolo skulptūra –  absolventų dovana KMAIK bendruomenei

Penktadienį, spalio 16 d., Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK ) parkelyje atidengta medžio drožėjo  Raimondo Uždravio išskobta ąžuolo skulptūra – KMAIK Alumni klubo dovana savąjai Alma Mater. Prieš metus įsikūręs Alumni klubas jungia buvusius kolegijos auklėtinius ir užsiima švietėjiška veikla, propaguojančia miškininkystę, meilę gimtajam  kraštui ir miškininko profesijai.

Skulptūros atidengimo šventėje dalyvavo KMAIK Alumni klubo, kolegijos administracijos, akademinės bendruomenės nariai, studentai, Girionių miestelio gyventojai, skulptūros autorius – kolegijos absolventas Raimondas Uždravis bei kiti svečiai.

“Mūsų metų darbo plane buvo numatyta įteikti dovaną kolegijai nuo buvusių studentų. Ilgai svarstyti neteko – nutarėme padovanoti  skulptūrą, nes mūsų klubo narys yra ir kolegijos absolventas, tautodailininkas Raimondas Uždravis, savo medžio skulptūromis garsėjantis ne vien Lietuvoje. Vieni padovanojo medį, kiti – akmenį, paramą suteikė Mocevičiaus firma “Ginalas”. Akmenį atsivežėme iš Jonavos rajone esančio Rizgonių karjero, o ąžuolas, kurį padovanojo privatūs miškininkai, išaugo Kauno rajono miškuose. Raimondo dovana buvo kūryba, čia pat – parkelyje”,- sakė KMAIK Alumni prezidentas, ilgametis Karmėlavos girininkas Jonas Mačiulis.  

Anot jo, vieta skulptūrai parinkta kartu su KMAIK direktoriumi ir Lietuvos miškininkų sąjungos vadovu –  ji mums simbolinė, tarp buvusių pirmojo ir antrojo bendrabučių, kur mes gyvenome,   vaikščiojome. Dabar ten taip pat žmonės gyvena, o studentai pro tą vietą eina  į valgyklą, pasėdėti ant suoliukų.

“Smagu, kad  skulptūra patiko ir dėstytojams, ir studentams, ir Girionių bendruomenei. Visi galėjo gyvai stebėti, kaip ji gimsta, o studentai padėjo ąžuolą ir pavartyti. Prie jos pritvirtinta lentelė su užrašu “KMAIK Alumni Klubo Dovana Kolegijos Akademinei Bendruomenei”. Ji – ne paskutinė. Einant nuo kolegijos link Kauno marių yra įveistas  parkas, kuriame  kiekviena laida sodino ąžuoliukus. Jis dabar šiek tiek apleistas, ten stovi  ir skulptūra, kurią jau reikėtų restauruoti. Tad planuojame iki pavasario parką ir skulptūrą sutvarkyti, taip pat dalyvauti medelių sodinimo talkose, susitikti su būsimais miškininkais ir pan.”,-  ateities planus vardijo J. Mačiulis.

Skulptūros autorius Raimondas Uždravis prie jos kūrybos su montavimo darbais užtruko apie pora savaičių. “Buvusių kolegijos absolventų dovana – medis su simbolika, nes ir miškininkystės simbolis yra medis, o jį iškėlę miškininkai ir studentai taip pat panašūs į girinius – miško dvasias. Į šiais mitinės būtybės po ilgo darbo miške miškininkai tampa panašūs savo siela”,-  tikino jis ir pridūrė, kad jam visur smagu kurti, kur yra prasminga mintis, nes tai – jo hobis, darbas, visas gyvenimas.

Neseniai grandinių pjūklų meistrai, vadovaujami Raimondo Uždravio, sukūrė įspūdingas skulptūras, kurios įbridusios į Kauno marias primena ir simbolizuoja Nemuno užlietų kaimų gyvenimą.

www.miskininkas.eu inf.

Dainiaus Šerono nuotraukos