Naujas pažintinis takas Kauno rajone

29 gegužės, 2017
Seimas žaidžia miškų urėdijų reformos ekspertize
22 gegužės, 2017
Jaunieji miško bičiuliai susipažįsta su mišku ir garsina Lietuvą
30 gegužės, 2017

Akademijos seniūnijoje, ten kur susikerta Kauno miesto ir rajono ribas – nauja erdvė gamtos prieglobsčio mylėtojams. Pažintinis takas einantis per Kamšos botaninį – zoologinį draustinį tęsiasi apie 1,5 km. Informaciją apie vietos augaliją ir gyvūniją pateikia informatyvūs stendai, kuriuos parengė Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) dėstytojai.

Kauno rajono savivaldybės ir Akademijos seniūnijos iniciuotu projektu labiausiai džiaugiasi gyvenantys šalia tako. Čia susitinka ir bėgiojantys, ir važinėjantys dviračiais. Nors pro draustinio teritorijoje esantį mišką ir anksčiau pavykdavo praeiti, tačiau dabar bus galima judėti ne pramintu miško, o naujai nutiestu takeliu. Informaciją apie unikalią draustinio augaliją ir augmeniją pateikia 3 stendai.

Ratu einantį maršrutą bus galima užbaigti nusileidus laiptais. Varytis dviratį galima specialiu grioveliu, tad be didelių sunkumų įmanoma pasiekti dviračių taką jungiantį Kauno miestą ir rajoną. Viso projekto vertė – 100 tūkst. Eur. Takas nutiestas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

Už laiku atliktus darbus Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo UAB „Rėda“, už pagalbą ir bendradarbiavimą ASU dėstytojams, Kauno marių regioniniam parkui, Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos urėdams. „Kokybiškas Pakaunės žmonių laisvalaikis ne mažiau svarbus. Tikiuosi, kad ir ateityje tokių krašto grožį atskleidžiančių vietų tik daugės“, – kalbėjo meras.

Naujojo tako atidaryme su dovanomis bendruomenei ir savivaldybei atvyko ir UAB „GB projektai“ vadovas Simonas Mykolaitis. Norėdamas prisidėti prie Akademijos aplinkos gražinimo jis įteikė savivaldybei Varžupio gatvės šaligatvio ir jo apšvietimo techninį projektą.

Pirmieji pažintinį taką išbandė Akademijos Ugnės Karvelis mokiniai. Prabėgę naująja trasa jie pradėjo gimnazijos sporto šventę. Kiti renginio dalyviai galėjo pasimėgauti apžvalgine ekskursija, kurią vedė Kauno regioninio parko direkcijos vyr. biologas Giedrius Vaivilavičius, ASU Miškų ir ekologijos fakulteto prodekanė dr. Jolita Abraitienė, lektorius dr, Žydrūnas Preikša. „Jei turistai ar gyventojai priekaištaus seniūnei dėl nuvirtusio medžio ar neišretinto miško iš karto galiu informuoti, jog šioje teritorijoje pajudinus bent vieną rąstą galite sugriauti miško ekosistemą ar net išnaikinti retą gyvūnijos rūšį“, – įspėjo dr. Ž. Preikša.

Kauno raj.savivaldybės informacija
http://www.krs.lt/portal/portal/krslt/1/KRSNaujienuPortletasWindow?action=e&windowstate=normal&javax.faces.portletbridge.STATE_ID=view%3A7e2bb674-0990-4b3d-90c7-42dd1a55f4cd&mode=view

Nuotraukso D. Šerono