Naujas valstybės metraštis – miškams ir Raudonajai knygai

Kulautuvos miške iškirs žievėgraužio pažeistus medžius
1 vasario, 2020
VMU pristatė 23 naujus automobilius miško gaisrams gesinti
4 vasario, 2020

Naujas valstybės metraštis – miškams ir Raudonajai knygai

Sukurtas naujas Valstybės kino metraštis, skirtas šalies miškams ir Raudonajai knygai. Jame savo požiūrį apie miško naudojimą, saugojimą, ateitį, biologinę įvairovę išsako Aplinkos ministerijos ir jos sistemos darbuotojai. Kino metraštį galima peržiūrėti https://drive.google.com/file/d/1eUA6VL97lKvOYwoMUrCPOMk9RdCbe1bd/view

Lietuvos centrinio valstybės archyvo užsakymu šį 42 minučių kino metraštį sukūrė žinomas režisierius Audrius Juzėnas ir operatorius – Kęstutis Plevokas.

Metraščio kūrėjams talkino miškininkai ir gamtosaugininkai: su nacionaliniu turtu – šalies miškais ir Raudonąja knyga supažindina Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos politikos grupės vyr. patarėjas Algirdas Klimavičius, vyr. specialistė Laura Janulaitienė, Miškų politikos grupės vyr. patarėjas Nerijus Kupstaitis, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos direktoriaus pavaduotoja Rūta Baškytė. Iš miškininkų bendruomenės pasisako Valstybinių miškų urėdijos Ukmergės regioninio padalinio vadovas Virginijus Šalčiūnas ir medienos meistras Aleksijus Tolkan, Panevėžio regioninio padalinio vadovas Giedrius Bronušas, jo medelyno viršininkas Egidijus Kaluina bei Krekenavos girininkas Jonas Leika.

Valstybės kino metraštis pradėtas kurti 2003 m., tai – laikmečio atspindys ir žinia ateinančioms kartoms.www.miskininkas inf.