Naujasis simuliatorius užtikrina darbų miške efektyvumą ir našumą

Svarbiausi nacionalinės miškų politikos įvykiai
3 kovo, 2022
Pakelės medžiai kasmet pareikalauja gyvybių
6 kovo, 2022

Naujasis simuliatorius užtikrina darbų miške efektyvumą ir našumą

Nuo šiol pasiryžusiems pakeisti turimą miško techniką į „Ponsse“ mašiną, nebekils operatorių apmokymo problemos. UAB „Baltic agro machinery“ prekybos ir paslaugų centre Kaune pristatė Suomijos miško technikos gamintojos „Ponsse“ simuliatorių. „Ponsse ful“ stimuliatorius suteikia galimybę greitai ir užtikrintai apmokyti naujus operatorius bei miško mašinų profesionalus ir serviso mechanikus.

Pasak mokymų vadovo Roberto Naudžiūno, pasimokius su „Ponsse full“ vos savaitę, užtenka vienos darbo dienos miške su instruktoriumi, kad naują operatorių būtų galima palikti dirbti vieną. „Tikroviška miško aplinka ir detali grafika sukuria unikalią platformą, skirtą profesionaliam mokymui. Simuliatoriumi galima apmokyti ir niekada miško technika nedirbusius operatorius, ir tobulinti profesionalų įgūdžius“, – sako R. Naudžiūnas.

Simuliatoriuje operatoriaus darbo vieta yra tokia pati kaip tikrosios medkirtės ar medvežės. Valdymo mygtukų ir jungiklių išdėstymas, jutiklinis monitorius, ergonomiška darbo vieta, trijų dalių aukštos raiškos vertikalūs monitoriai ir kiti komponentai sukuria tikrovišką miško mašinos kabinos aplinką. Naujasis simuliatorius leidžia sutaupyti laiko ir finansinių išteklių. Tokia mokymo priemonė pirmiausia apsaugo pačią techniką, kuri yra brangi, o taip pat ir mišką.

„Simuliatoriaus pagalba galima sukurti skirtingas įvairaus sudėtingumo užduotis, sumodeliuoti realų mišką. Įvykdžius užduotis, pateiktoje ataskaitoje matosi, kokiu tikslumo mokinys dėjo nukirstus rąstus, kiek kartų išėjo už kirtimo ploto ribų, kiek sugadino pjovimo juostų ir panašiai. Vėliau galima analizuoti padarytas klaidas, ieškoti jų sprendimo būdų, aptarti, kaip efektyviai ir mažiausiomis sąnaudomis atlikti darbus“, – simuliatoriaus privalumus pristato R. Naudžiūnas.

Specialistas priduria, kad nuo pat pirmųjų mokymo etapų simuliatorius moko miško mašiną valdyti taip, kad darbas būtų saugus, efektyvus ir našus.

miskininkas.eu inf.

Nuotraukos Dainiaus Šerono