Naujiena – TRYGG vikšrai

Stelmužės ąžuolo šakos paremtos netinkamai. Viena jų neatlaikė atsvaros.
19 balandžio, 2021
Iš naujo atraskite Lietuvos nacionalinius parkus
22 balandžio, 2021

Naujiena – TRYGG vikšrai

Utenoje įsikūrusi norvegų kapitalo įmonė „Nosted & UAB“,  jau aštuoniolika metų gerai žinoma kaip TRYGG grandinių gamintoja, šiemet sukūrė naujieną – TRYGG vikšrus. Miško technikos operatoriai sako, jog visiškai „apautas“  traktorius turi turėti ir grandines, ir vikšrus. Tad nuo šiol  „Nosted &UAB“  būtent ir gali pasiūlyti pilną komplektą.  https://www.facebook.com/Nosted-UAB-646323418896392/photos/pcb.1511659789029413/1511657005696358/

Įmonė gamina trijų tipų TRYGG vikšrus:

TYR GRIP – agresyvūs. Geriausiai tinka kalnuotoms ar kalvotoms vietovėms, kur reikalingas geras sukibimas;

FRIGG ALLROUND – skirti naudoti  esant įvairioms sąlygoms. Ir pelkėtoms, ir kalnuotoms vietovėms – universalūs;

DRIVA FLOAT – liaudiškai vadinami pelkiniais. Jie tinka dirbant ypatingai šlapiose vietovėse. Baltijos šalyse tai vis dar  populiariausias tipas.

Pradėjusi gaminti vikšrus „Nosted & UAB“  nutarė iš pradžių juos ištestuoti Lietuvoje. Vitalius Sinica, TRYGG atstovas Lietuvoje, UAB „Metal-Road“ vadovas sako, jog „ mūsų vyrai tikrai gerai ištestuos ir pasakys visą tiesą be jokių užuolankų ir pagražinimų“. Nuspręsta skirtingiems vartotojams duoti testuoti vikšrus ir surinkti visą informaciją, atsiliepimus, dirbančiųjų nuomones bei pastebėjimus. Tad po šešių mėnesių darbo dabar pristatome atsiliepimus apie TRYGG vikšrus tiesiogiai iš miško technikos operatorių ir įmonių vadovų lūpų.

UAB „Traukmeda“ operatorius Žydrūnas  Mikulevičius apie uteniškių TRYGG vikšrus atsiliepia tik labai gerai. „Mes labai patenkinti TRYGG vikšrų kokybe. Ir ne tik ja, bet ir servisu, aptarnavimu, informacijos pateikimu ir paprastumu. Po šešiasdešimties transmisijos motovalandų darbo vikšrai pasidarė per laisvi ir juos reikėjo patrumpinti. Pranešus apie tai gamintojui, atvažiavo vyrai iš gamyklos su visais reikiamais įrankiais – išėmėm vieną vikšro skersinį ir dirbame toliau. TRYGG vikšrų metalo kokybė tikrai gera, vikšrai 300-400 kg lengvesni nei kitų gamintojų. Kai užsidedi vikšrus, visuomet padidėja kuro sąnaudos, tačiau kai vikšrai lengvesni, jos sumažėjo. Tikrai geras produktas: metalas, apdirbimas, suvirinimas“, – džiaugiasi operatorius, kuris per daugiau nei 15 darbo metų išbandė įvairiausių gamintojų vikšrus.

Pašnekovas pripažįsta, kad TRYGG vikšrų kokybė labai gera, palyginti su kitų gamintojų. Beje, jis dirba visoje Lietuvoje, tad būna, kai vieną dieną darbuojasi prie Baltarusijos sienos, o kitą – jau prie Latvijos: tereikia nuimti vikšrus, užkelti  ant tralo ir nuvažiuoti.

UAB „Žemyba“ vadovas Sigitas Zaborskas sako, kad TRYGG vikšrus teko išbandyti ir ekstremaliomis sąlygomis, tačiau nusiskundimų nėra. „Kai pakliūni į pelkę ir jau plauki, tai labai svarbu vikšrų kokybė. Su TRYGG vikšrais dirbame beveik šešis mėnesius ir nieko blogo nenutiko. Gamintojai labai draugiški, kalba žmoniškai ir suprantamai, geranoriškai padeda ir pataria. Per tą laiką, kiek teko dirbti, pastebėjom, kad pravažumas geras, vikšrai nedyla. Esame dirbę  ir su kitų gamintojų vikšrais, tačiau TRYGG kokybe kitiems nenusileidžia. Labai patiko TRYGG vikšrų svoris – jie yra lengvesni, o tas per ilgesnį laiką sutaupo ir kuro. Svarbu, kad nereikėjo nei techninės priežiūros, nei kokių kitų problemų nekilo. Mes dirbame Zarasų, Ignalinos rajonuose, kur pelkėtos vietovės ir be vikšrų nepravažiuosi“, – aiškina  pašnekovas.

UAB „Lietaus ūkis“ direktorius Gediminas Šlikas taip pat pritaria kolegų nuomonei. „Lietuvoje pagaminti TRYGG vikšrai tikrai iš gero metalo, yra pigesni, tačiau nenusileidžia aukščiausios klasės kitų gamintojų vikšrams. Jie atitinka visus standartus, bet gal dar per trumpai juos naudojame… Turi sunešioti pora batų, kad pasakytum, ar gerai, ar blogai. Vikšrai TRYGG, skirti pelkėms, puikiai mums tarnavo, nepastebėjome jokių trūkumų. Tikrai žinau, kad jei pirksiu naują traktorių, tai tikrai pirksiu ir TRYGG vikšrus“, – gerų žodžių uteniškiams negaili direktorius.

Paklaustas, ar tiesa, kad žmonės kalba apie iš Biržų rajono Šukionių kaimo dingusius „Lietaus ūkio“ TRYGG vikšrus, kurie, matyt, labai geri, jei ilgapirščiai susigundė, G. Šlikas to nepaneigė.  „Gerą daiktą, padėtą nelabai tinkamoje vietoje, mato daug akių. Ypač kai jis sveria 1,5 tonos… Juk  reikėjo su specialia technika juos pakelti, sukrauti, išvežti, prieš tai vagystę suplanuoti. Juk nebuvo taip, kad atvažiavo du žmonės ir paėmė… „ – svarstė jis.

Užsakymo Nr. 000407