Naujuose automobiliuose bus įdiegtos išmanios saugos priemonės

16 balandžio, 2019
Privačiame Lietuvos miške pademonstruota suomiška medkirtė „Nisula“
15 balandžio, 2019
Miškų įstatymo pakeitimo įstatymas prieštarauja Konstitucijai: įstatymai ypatingos skubos tvarka gali būti priimami tik išskirtiniais konstituciškai pagrįstais atvejais
16 balandžio, 2019
Naujuose automobiliuose bus įdiegtos išmanios saugos priemonės

   Naujuose automobiliuose bus įdiegtos tokios saugos priemonės, kaip išmanioji greičio pagalba bei pažangi avarinio stabdymo sistema. Pagal antradienį, balandžio 15 d., Europos Parlamento (EP) patvirtintą teisės aktą daugelis pažangių saugumo priemonių nuo 2022-ųjų gegužės  taps standartine įranga ES rinkoje parduodamuose naujų modelių automobiliuose. 

  Juose bus išmanioji greičio pagalba – perspėjimas apie viršytą greitį; alkoblokas; perspėjimas apie vairuotojo mieguistumą ar dėmesio atitraukimą; avarinio sustojimo signalas; atbulinės eigos detektorius; taip pat eismo įvykio duomenų registratorius. Nuo 2024-ųjų daugelis šių priemonių taps privalomos ir naujai pagamintuose esamų modelių automobiliuose.

Avarinio sustabdymo bei perspėjimo apie išvažiavimą iš eismo juostos sistemos, šiuo metu privalomos sunkvežimiuose ir autobusuose, taps privalomos ir lengvuosiuose automobiliuose bei furgonuose, o padangų slėgio stebėjimo sistema, dabar privaloma lengvuosiuose automobiliuose, bus diegiama ir furgonuose, sunkvežimiuose bei autobusuose. 

Autobusai ir sunkvežimiai privalės būti gaminami taip, kad jų vairuotojai lengviau pastebėtų dviratininkus bei pėsčiuosius ir gerokai sumažėtų „aklosios zonos“. Naujų modelių transporto priemonėms tai galios nuo 2025 m. lapkričio, o visiems naujai pagamintiems automobiliams – nuo 2028 m. lapkričio.

2017 m. ES keliuose žuvo daugiau nei 25 tūkst. žmonių,  dar 135 tūkst. buvo sunkiai sužeisti. EP pažymi, kad įdiegtos saugos priemonės leis per artimiausius metus išsaugoti tūkstančius žmonių gyvybių.  

Šis teisės aktas jau suderintas su ES Taryba, todėl kliūčių jam įsigalioti nėra.

Parengta pagal EP biuro Lietuvoje inf.