K. Navickas išsaugojo aplinkos ministro postą

birželio 20, 2018
Apeldornas  – 2018-ųjų Europos medžių miestas
birželio 20, 2018
Lietuvos zoologijos sodas švenčia 80-čio jubiliejų(papildyta)
birželio 20, 2018

Seimas antradienį (birželio 19 d.)  nepatvirtino interpeliacijos „valstiečių“ deleguotam aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui. Parlamento sudaryta komisija pasiūlė pritarti ministro atsakymams į interpeliacijos klausimus, šį siūlymą palaikė ir Seimas, tad K. Navickas išsaugojo savo postą.

Norint atstatydinti ministrą, reikia, kad tam pritartų ne mažiau kaip 71 Seimo narys. Seimas antradienį sudarė dvi redakcines komisijas, kurios turėjo pateikti siūlymus dėl ministro atsakymų į interpeliacijos klausimus. Pasidalijus balsams, pirmoji komisija sprendimo nepriėmė, o antroji pateikė Seimo nutarimo projektą, kad  aplinkos ministro atsakymams pritariama. Už šį projektą  balsavo 65 parlamentarai, 34 buvo prieš, 11 susilaikė.

Dalies “valstiečių” nuomone, ši interpeliacija – tai socialdemokratų kerštas už urėdijų reformą. Pats K.Navickas teigė, kad  pokyčių sistemoje įgyvendinti reikia daug ir „valstybei būtų neatsakinga keisti arklius brastos viduryje“. Į LSDP frakcijos kaltinimus, kad jis proteguoja buvusią darbovietę – VšĮ „Baltijos aplinkos forumą“ (BAF), kuris gavo daugiau nei 4 mln. eurų ES paramą nykstančių meldinių nendrinukių apsaugai, ministras atsakė, kad tokie kaltinimai neteisingi.

 „Dirbdamas aplinkos ministru esu nusišalinęs nuo bet kokių sprendimų, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su buvusia darboviete“, – tikino jis ir priminė, kad ryšį yra deklaravęs Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai. Anot K.Navicko, „Baltijos aplinkos forumas“ jam tapus ministru nėra dalyvavęs jokiame Aplinkos ministerijos konkurse, tačiau dalyvauja Europos Komisijos tiesiogiai įgyvendinamoje LIFE programoje. BAF 2016–2023 m. vykdomas projektas dėl meldinių nendrinukių apsaugos yra finansuojamas Europos Komisijos jai jį atrinkus.

Ministras atrėmė priekaištus ir dėl pakuočių bei atliekų tvarkymo problemų, ministerijos  institucijų pertvarkos, atlyginimų VĮ Valstybinių miškų urėdijoje. Jo teigimu, girininkų atlyginimas pirmąjį šių metų ketvirtį buvo 1157 eurai neatskaičius mokesčių, o darbo apmokėjimo pakeitimai vykdomi dviem etapais. Pirmajame įmonė pakėlė atlyginimus mažiausiai uždirbantiems miškininkams – nuo šių metų birželio 1 d. vidutinis mėnesinis ikimokestinis girininko atlyginimas bus 1197 eurų. Nuo birželio didesnį atlyginimą gaus 470 urėdijos specialistų  Antrajame etape numatyta sukurti bendrą darbo apmokėjimo sistemą, kuri turėtų įsigalioti kitų metų pradžioje.

www. miskininkas.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin