Nepalikite padangų gamtoje

Paulius Martinkus: „Tikiu, kad kartu sėkmingai tęsime pradėtus darbus“
9 balandžio, 2022
Naujam šildymo sezonui: vietinis biokuras vietoje sankcionuoto iš Baltarusijos
11 balandžio, 2022

Nepalikite padangų gamtoje

Prasidėjo padangų keitimo sezonas, tad primename, kad negalima senų padangų palikti miške, pievose, upių slėniuose ar kitur gamtoje… Gyventojai šias atliekas gali priduoti nemokamai servisuose, kur pirko naujas padangas, taip pat didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse. 

Saugomų teritorijų direkcijų darbuotojai pavasarinėse talkose surenka daugybę senų padangų. Vien prieš porą metų vykusioje talkoje Dvarčionių geomorfologiniame draustinyje upelio slėnyje buvo surinkta daugiau kaip 80 padangų. 

Žinotina, kad automobilių padangos dūla daugiau nei 120 metų, irdamos jos skleidžia nuodingas chemines medžiagas. Nuo to kenčia aplinkui esanti augalija, vabzdžiai ir gyvūnai. 

Pagal galiojančius įstatymus už padangų tvarkymą atsakingi padangų gamintojai ir importuotojai. Į padangos kainą jau įskaičiuotos jos utilizavimo išlaidos. Pirkėjas į prekybos vietą gali atvežti tiek padangų atliekų, kiek pirko naujų. Taip pat senas padangas galima nuvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles. 

Gamtoje išmetus senas padangas gresia baudos. Kviečiame pastebėjus gamtą teršiančius asmenis, pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112.

https://vstt.lrv.lt/lt/naujienos/nepalikite-padangu-gamtoje