Nutrūkęs S. Dariaus ir S. Girėno skrydis bus pratęstas

birželio 29, 2018
Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje atidaryta Medžioklės paroda
birželio 28, 2018
Vytis – „Laisvės karys“ kvies vienybei
liepos 1, 2018

„Laisvo skrydžio“ klubo prezidentas Dainius Liegus ketina pagerbti prieš 85 metus žuvusių lakūnų S. Dariaus ir S. Girėno atminimą, nuskrisdamas likusią jų planuoto skrydžio dalį nuo Pščelniko (Lenkija) iki Kauno.

 

Maždaug 650 kilometrų atstumą jaunas vyras pasiryžęs įveikti motorizuotu parasparniu „Lituanica“. Ekstremalus skrydis turėtų trukti 12-14 valandų. Apie savo sumanymą daugkartinis Lietuvos parasparnių čempionas papasakojo birželio 28 d. prasidėjusio tarptautinio medžio drožėjų plenero Netonių kaime (Raudondvario seniūnija) dalyviams. Pleneras, kurį organizavo Kauno rajono vietos veiklos grupė (VVG)  ir Lenkijos Vakarų Pamario vaivadijos vietos veiklos grupė „Lider Pojezierza“, taip pat skirtas legendinių lakūnų žūties 85-osioms metinėms.

 

 „S. Darius ir S. Girėnas žuvo, tačiau jų skrydis nesibaigė, nes jį tęsia visi, kam brangi laisvė, meilė Tėvynei, pasiaukojimas dėl kilnios idėjos“, – kalbėjo „Lider Pojezierza“ koordinatorius Wiesławas Sienkiewiczius.

 

“Džiaugiuosi, kad S. Darius ir S. Girėnas šiandien yra įkvėpimo šaltinis ne tik lietuviams, bet ir lenkams. Mes tai matome iš jūsų pagarbaus elgesio ir nuolatinio rūpinimosi mūsų didvyriais”, – sakė Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

 

Plenero komandos vadovas Andrius Vosylius informavo, kad į Netonis atvyko trys lenkų menininkai: Stanislawas Swiderskis, Jaroslawas Cwiertnia ir Sylwia Osadców .  Kauno rajonui atstovauja Saulius Jocius, Valerij Kunigel, Gintautas Turčinskas ir Algirdas Vaištaras. Plenero metu sukurti darbai papuoš Sklandytojų kalvos Netonių kaime aplinką.

 

Jaunųjų žurnalistų grupė fiksuoja kūrybos procesą

 

Kauno rajono VVG pirmininkė Kristina Švedaitė-Damašė sakė, kad projekte labiausiai akcentuojami patriotiniai ir pilietiniai tikslai, todėl bus kuriamas filmas, vyks jaunųjų aviatorių varžybos, susitikimai su moksleiviais. Po plenero projekto dalyviai keliaus į S. Dariaus ir S. Girėno žūties vietą Pščelniko miške, šalia Myslibužo miesto. Bendromis pastangomis čia bus kuriamos pavėsinės, suoliukai, kiti mažosios architektūros elementai.

 

Liepos 17 dieną planuojama S. Dariaus ir S. Girėno pagerbimo ceremonija, kurioje ketina dalyvauti projekto dalyviai, Myslibužo bendruomenė, aukšti Lietuvos ir Lenkijos valdžios atstovai.

 

Edmundas Mališauskas

 

 

Edmundo Mališausko nuotraukose: Tarptautinio plenero akimirkos Netonių kaime (Kauno r.)  ant istorinės Sklandytojų kalvos;  D. Liegus (kairėje) pasiryžęs motorizuotu parasaparniu įveikti 650 km atstumą nuo Pščelniko iki Kauno.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin