Paroda-seminaras “Miškininkystė saugomose teritorijose 2021” tęsia tradicijas

Gaisras Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje – kolegija prašo padėti
7 rugpjūčio, 2021
Medienos gabentojai nenori vežioti oro
7 rugpjūčio, 2021

Paroda-seminaras “Miškininkystė saugomose teritorijose 2021” tęsia tradicijas

Šiais metais tinklalapis www.miskininkas.eu kartu su partneriais tęsia tradicijas –  vėl rengia seminarą-parodą “Miškininkystė saugomose teritorijose 2021“. Apie parodos naudą ir puikią progą susitikti miškininkams, šio sektoriaus ir gamtosaugos specialistams, mokslininkams, gamintojų bei paslaugų atstovams teigiamai atsiliepia dauguma minėto renginio dalyvių.

Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovas Nerijus Kupstaitis pabrėžia, kad didžiausias jo privalumas, kad  kartu susėda net labai skirtingas pažiūras ir nuomones turintys žmonės. „Visos parodos, kuriose demonstruojami konkretūs miškininkystės, miškotvarkos ar medienos ruošos praktikos darbai yra naudingos, nes yra galimybė pamatyti naujoves, pasidalinti patirtimi, – teigia pašnekovas. – Pavyzdžiui, konkrečiai kalbant apie šią parodą-seminarą, orientuotą į miškininkavimą saugomose teritorijose, tai šiandien ypač aktualu. Jeigu mes sakome, kad  mūsų miškus reikia tvarkyti kuo draugiškesniais aplinkai būdais, tai labai svarbu ir kokia technika ar kokios technologijos tam naudojamos. Galimybė pademonstruoti tinkamesnę techniką ar tinkamesnes technologijas ir padiskutuoti apie tai, kai dalyvauja ir saugomų teritorijų specialistai, ir miškininkai, ir vykdantieji veiklą miške, pavyzdžiui, rangovai, miško paslaugų teikėjai, tikrai labai naudinga. Vienoje vietoje susitikę visi šneka kartu, o ne kiekvienas atskirai tik pagal savo matymą“.

N. Kupstaičio nuomone, renginiai, kuriuose yra galimybė pasidalinti patirtimi, pasikeisti nuomonėmis, išgirsti įvairių sričių specialistų vertinimus, kiekvieno iš savo pusės – gamtosaugininko, miškininko – duoda didžiausią naudą. „Visada mano siekiamybė buvo tokia, kad ne kuo daugiau tų parodų būtų Lietuvoje, o kad jos sutelktų kuo didesnę auditoriją, kad jose būtų kuo daugiau su miškininkyste susijusių žmonių – ir diskutuojančių, ir pristatančių techniką bei technologijas. Norėtųsi, kad paroda įtrauktų kuo daugiau dalyvių, kuo daugiau aprėptų. Džiugu, kai į vieną vietą sutelkiami ir labai skirtingas nuomones turintys žmonės, šiuo atveju – dėl saugomų teritorijų ir miškų“.

Lietuvos miško darbų rangovų asociacijos pirmininkas Audrius Radvilavičius šiemet parodoje-seminare skaitys pranešimą „Saugomos  teritorijos gamybininkų akimis“. Seminarai ir parodos A. Radvilavičiui ne naujiena, tad apie jas palankiai atsiliepia ir sako, kad tokie renginiai reikalingi, nes veikla miškuose labai dinamiška. „Teisės aktai, reglamentuojantys darbą miškuose,  keičiasi, ypatingai susiję su saugomomis teritorijomis. Europos Sąjungos direktyvų vykdymas įpareigoja Lietuvos miškų – tiek privačių, tiek valstybinių – valdytojus užtikrinti saugomų teritorijų apsaugą, o susitikimai parodose-seminaruose suteikia galimybę ne tik sužinoti naujoves, pasikeitimus, bet ir padiskutuoti, pasidalinti įžvalgomis, – aiškina pašnekovas. – Be to, paskutiniu metu vis dažniau savo nuomonę ima reikšti pseudožalieji, norintys suabsoliutinti saugomas teritorijas: saugoti viską nuo visko. Realiame gyvenime taip nėra. Kiekviena saugoma teritorija labai individuali ir kiekviena  turi turėti ir savo saugojimo režimą. Mes matome ne vieną pavyzdį, kai perdėtai saugomose teritorijose buvo padaryta daugiau žalos nei naudos. Saugant vieną augalų ar gyvūnų rūšį buvo visiškai sustabdyta gamybinė veikla saugomose teritorijose, pasikeitė ūkininkavimo režimas ir tų saugomų rūšių paprasčiausiai neliko“.

A.Radvilavičiaus įsitikinimu, tokiose teritorijose negali būti absoliutaus saugojimo, kaip kad rezervatuose. „Kiekvieną saugomą teritoriją reikėtų vertinti ir saugoti individualiai. Gamybininkai nėra nei miško, nei gamtos priešai, norintys tik ateiti išpjauti ar iškirsti. Yra visokių paruošiamųjų darbų, sanitarinių kirtimų, kuriuos reikia atlikti“, – teigia Miško darbų rangovų asociacijos vadovas.

Miškininkystė saugomose teritorijose: reikia surasti bendrą sutarimą – Miskininkas

www.miskininkas.eu

Nuotraukos Dainiaus Šerono