Paulius Martinkus: „Tikiu, kad kartu sėkmingai tęsime pradėtus darbus“

Miškasodis: vieni ruošiasi darbams, o kiti skatina leisti miškui atsikurti pačiam
8 balandžio, 2022
Nepalikite padangų gamtoje
9 balandžio, 2022

Paulius Martinkus: „Tikiu, kad kartu sėkmingai tęsime pradėtus darbus“

Jau skelbta, kad nauju Valstybinių miškų urėdijos (VMU) valdybos pirmininku išrinktas Paulius Martinkus. Nauja įmonės valdyba išrinkta ankstesnei valdybai baigus ketverių metų kadenciją.

VMU valdybos pirmininkas P. Martinkus turi patirties dirbant ir valdybos nariu, ir pirmininku skirtingose įmonėse bei yra įgyvendinęs pokyčius strateginio valdymo, finansų ir valdysenos srityse, prisidėjęs prie valstybės ir savivaldybės įmonių valdysenos pertvarkų, dirbo energetikos, transporto, finansų ir nevyriausybiniuose sektoriuose.

Naujasis VMU valdybos vadovas teigė, kad drauge su patyrusia ir atsinaujinusia komanda tęs pradėtus darbus, peržiūrės strategiją, kurs pridėtinę vertę akcininkui, darbuotojams, miškų sektoriui ir gamtai, įmonėje diegs gerosios valdysenos praktikas ir toliau bus patikimas verslo partneris. P. Martinkus ne naujokas profesionalų komandose, tad paprašėme atsakyti į keletą klausimų apie būsimą veiklą.

– Viena iš pagrindinių VMU valdybos funkcijų yra patarti ir konsultuoti įmonę įvairiais strateginiais klausimais, tvirtinti darbuotojų apmokėjimo ir skatinimo taisykles, siekti įmonės veiklos efektyvumo. Tikėtina, kad valdyba nesėdi tik užsidariusi posėdžiuose. Kokie darbai, rūpesčiai, problemos dar gula ant jos pečių?

– Esminė valdybos funkcija – prisidėti prie strateginės krypties suformulavimo atsižvelgiant į savininko lūkesčius. Artimiausi valdybos posėdžiai bus skirti geriau susipažinti su įmonės esama situacija ir iššūkiais. Pagal poreikį kartu su visa vadovų komanda peržiūrėsime ilgalaikę įmonės strategiją.

– Kaip vertinate VMU veiklą? Ar valdybą tenkina VMU finansinės veiklos ir kiti rezultatai?

– VMU yra pasiekusi gerų finansinių rezultatų. Taip pat visada yra galimybė toliau tobulėti. Inovacijų diegimas ir skaitmenizacijos plėtra, kuri yra numatyta įmonės strategijoje, neabejotinai prisidės prie geresnių rezultatų ateityje.

– Ką Jūs, kaip naujas vadovas, numatote keisti?

– Kaip jau minėta, svarbu įsigilinti į įmonės veiklą ir kartu su vadovų komanda išsigryninti esmines strategines kryptis ilgalaikėje perspektyvoje. Inovacijos ir skaitmenizacija, modernių vadybos praktikų taikymas – yra aiškūs prioritetai. Taip pat svarbus kiekvieno įmonės darbuotojo įsitraukimas ir indėlis į įmonės tobulėjimą.

– Kokie artimiausi VMU valdybos darbai ir planai?

– Svarbu įsigilinti į įmonės veiklą ir kartu su vadovų komanda išsigryninti esmines strategines kryptis ilgalaikėje perspektyvoje.

– Kokį įsivaizduojate dialogą su Aplinkos ministerija?

– Įmonė prisideda prie valstybei svarbių tikslų įgyvendinimo aplinkosaugos ir gamtos išteklių tausojimo srityje. Ministerijos, kaip savininko lūkesčiai, yra įvardinti viešai akcininko lūkesčių laiške. Pagal mano patirtį su savininku vyksta periodiniai susitikimai, kurių metu aptariami strateginiai prioritetai, kylančios rizikos ir savęs vertinimo rezultatai.

www.miskininkas.eu