Per pavasario lygiadienį duris atvėrė atnaujinta Vilkaviškio autobusų stotis

Miško gėrybės botaniko akimis
19 kovo, 2020
Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Kovo 21 dieną minime Tarptautinę miškų dieną.
20 kovo, 2020

Per pavasario lygiadienį duris atvėrė  atnaujinta Vilkaviškio autobusų stotis

Pavasario lygiadienio – kovo 20-osios –  penktadienį duris atvėrė dar viena atnaujinta autobusų stotis Lietuvoje. Architekto Gintaro Balčyčio projektuota Vilkaviškio autobusų stotis tikisi keleivius nustebinti ne tik patogia infrastruktūra, papildomomis paslaugomis, bet ir modernia išvaizda, išsaugotais medžiais. 

“Lieka paskutiniai darbai ir šį penktadienį rekonstruota Vilkaviškio autobusų stotis pradės darbą. Be abejo nėra smagu pradėti darbus tokiame šių dienų karantino fone, bet žmonės vienaip ar kitaip turi keliauti. Dėsime visas pastangas, siekiant viruso prevencijos naujoje stotyje. Taip pat prašome ir keleivių sąmoningumo ir solidarumo. 

Pradžioje, kol vyks karantinas deja bus teikiamos tik autobusų stoties paslaugos. Kiti pastato nuomininkai pasiruošę laukia karantino pabaigos ir jam pasibaigus kviesime visus apsilankyti stotyje. Manau tuomet ir padarysime viešą atidarymą”, – pasakoja UAB “Kautra”, valdančios Vilkaviškio autobusų stotį, generalinis direktorius Linas Skardžiukas.  

Rekonstruotoje stotyje veiks šešios išvykimo ir dvi atvykimo aikštelės. Autobusų vykimo laikai bus pateikti moderniuose informaciniuose ekranuose. Keleiviai galės autobusų laukti erdvioje ir šiltoje laukimo salėje, čia pat vietoje įkrauti savo telefoną ar kompiuterį. Išvykimo aikštelėse autobusų nebereikės laukti po atviru dangumi – jas dengia stogas. 

Vos daugiau nei metus statytos autobusų stoties šildymui bus naudojama ekologiška geoterminė energija. Stotyje bus įgyvendinti energiją taupantys išmanūs apšvietimo sprendimai. Stoties operatore bus keleivių vežėja UAB “Kautra”, Vilkaviškyje dirbanti daugiau nei dešimt metų.