Per savaitgalį išversta ir išlaužyta beveik 10 tūkst. kub. metrų medžių

Dirvožemio apsauga medienos ruošos metu saugomose teritorijose
20 liepos, 2021
Naujoje ES miškų strategijoje – prioritetas tvariam miškų valdymui
22 liepos, 2021

Per savaitgalį išversta ir išlaužyta beveik 10 tūkst. kub. metrų medžių

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) miškininkai apžiūrėjo miškus ir įvertino per audringą savaitgalį vėjo bei lietaus padarytą žalą ­– iš viso buvo išversta ir išlaužyta beveik 10 tūkst. kubinių metrų medžių daugiau nei 100 ha plote. Labiausiai nukentėjo miškai Biržų, Kazlų Rūdos ir Švenčionėlių regioniniuose padaliniuose – pastarajame išversta didžioji dalis medžių – virš 5000 kubinių metrų. Stiprus vėjas niokojo ir privačius miškus.

Labiausiai Lietuvoje nukentėjo spygliuočiai – daugiausiai pušys, kurios dažniausiai lūžo per pusę.

VMU Švenčionėlių regioninio padalinio miškininkai, Labanoro regioninio parko bei Valstybinės miškų tarnybos atstovai vietoje dar kartą apžiūrės išlaužytus medynus ir nuspręs dėl efektyviausio jų tvarkymo būdo.

Pernai kovą praūžusi audra „Laura“ pridarė kur kas didesnės žalos. Tąkart suskaičiuota daugiau kaip 205 tūkst. m3 išverstų, išlaužytų medynų didesniame nei 2,5 tūkst. ha plote, o  1993 m. sausio 12 d. vėtra išvertė apie 700 tūkst. m³ medienos. Būtent po šių vėjavartų kilo masinė žievėgraužio tipografo invazija.

2005 m. sausio 8–9 d. uraganas „Ervinas“ išvertė apie 600 tūkst. m³ medienos (apie 12 proc. metinių kirtimo apimčių). 2010 m. rugpjūčio 8–9 d. škvalas išlaužė ir išvertė apie 900 tūkst. m³. Ypač nukentėjo pietryčių ir pietų Lietuvos miškų urėdijos (Dubravos, Valkininkų, Prienų, Varėnos, Kauno, Trakų). Labiausiai nukentėjusių nuo audros urėdijų miškuose buvo pasitelkti papildomi medienos ruošos rangos darbų pajėgumai bei kitų urėdijų pagalba. Padariniai buvo likviduoti per 6 mėnesius.

Parengta pagal VMU inf.