Per Žemės dieną moksleiviai posėdžiaus Seimo Aplinkos apsaugos komitete

16 kovo, 2019
Diskusija „Dėl medžiotojų integracijos į krašto gynybą”
13 kovo, 2019
Kandidatas į aplinkos ministrus Kęstutis Mažeika žada tęsti pradėtas reformas
21 kovo, 2019

Per Žemės dieną moksleiviai posėdžiaus Seimo Aplinkos apsaugos komitete

Seimo Aplinkos  apsaugos  komiteto posėdis, minint Pasaulinę Žemės dieną, kovo 20-ąją, vyks neįprastai. Jame drauge  su komiteto  nariais  posėdžiaus  Vilniaus  rajono Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio “Lūšiukai” nariai. Posėdyje bus aptariami gyvūnų gerovės apsaugos klausimai.

Aplinkos apsaugos komitetas, minėdamas Pasaulinę Žemės dieną, kviečia visus pagalvoti apie planetos problemas ir kiekvieno iš mūsų indėlį  dėl  jų sprendimo.  Jungtinių Tautų Organizacija šią dieną oficialiai įteisino 1971 metais. O mūsų šalis, Lietuva, tik atkūrusi Nepriklausomybę, gavo Žemės vėliavos autoriaus Džono Makonelio (John McConnell)  kreipimąsi, kviečiantį prisijungti prie Žemės globėjų. Aukščiausioji Taryba-Atkuriamasis Seimas 1992 metais Pasaulinę Žemės dieną paskelbė atmintina diena. Tai viena svarbiausių ir gražiausių aplinkosaugos  švenčių, sutampančių su pavasario lygiadieniu. Žemės diena išreiškia viso pasaulio žmonių  norą išsaugoti tai, kas svarbiausia: švarų orą, vandenį, dirvožemį, gyvąją gamtą. Žemės diena suvienija žmones bendram rūpesčiui dėl mūsų visų namų.

Seime jau buvo svarstytas Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektas, kuriuo siekiama uždrausti Lietuvoje naudoti  laukinius  gyvūnus cirko pasirodymuose. Toks gyvūnų naudojimas, pasak įstatymo pataisų iniciatorių,  prieštarauja gyvūnų  prigimčiai, jų elgesys tampa neprognozuojamas. Pasaulyje gausu įvykių, kai cirko darbuotojai ar žiūrovai  žuvo arba buvo sužaloti cirko gyvūnams ištrūkus į laisvę. Visos Europos tautos neabejingos gyvūnams, ne išimtis – ir mūsų kraštas. Šios problemos  rūpi  ir jauniesiems gamtos mylėtojams.

Seimo Aplinkos  apsaugos  komiteto  narys Kęstutis Bacvinka  sako, kad komitete jau ne pirmą kartą bus posėdžiaujama drauge su moksleiviais. Tokių  renginių tikslas – ne tik apsilankyti Seimo rūmuose,  apžiūrėti posėdžių sales, kur priimami svarbiausi teisės aktai, ar Seimo narių darbo kabinetus, bet ir susipažinti  su parlamentine veikla.  Jaunimui  svarbu  suprasti,  kaip priimami valstybės įstatymai, žinoti  šio darbo specifiką. Per Žemės dieną jaunieji miško bičiuliai ne tik išgirs, kokie ir kaip svarstomi klausimai komitete, bet ir patys galės išbandyti  įstatymų leidybos  procedūras. Tokie susitikimai, pasak K. Bacvinkos, yra naudingi  ir  moksleiviams, ir Seimo nariams. Jų metu įsiklausoma į jaunų žmonių nuomonę,  kuri  kartais būna labai įdomi, netikėta ir naudinga įstatymų leidėjams.

“Norint priimti įstatymą, visada reikia išgirsti ir specialistų, ir visuomenės  nuomonę.  Be  to, bus  svarstomas ne tik pats įstatymo pakeitimo projektas, bet supažindinama  ir su  procedūromis,  kurios  turi  būti  atliekamos iki  įstatymą pateikiant  balsuoti  parlamentui  plenarinėje  sesijoje.  Jeigu  atsiras ir daugiau moksleivių,  norinčių “pasimatuoti” Seimo nario kėdę, tikrai bandysiu  su jais susitikti ir pakviesti  į Seimą“, –  teigia  K. Bacvinka.

Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio pavadinimas “Lūšiukai” dažnai minimas per įvairius konkursus,  renginius,  projektus. “Lūšiukai”  dažni  ne  tik šalies, bet ir tarptautinių konkursų nugalėtojai.  Šįkart  Seimo Aplinkos apsaugos komiteto  posėdyje  gimnazistus  paakino  dalyvauti  Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorius Albertas Stanislovaitis, dažnai  bendraujantis su jaunaisiais miško bičiuliais.

“Lūšiukų”  būrelio vadovė  biologijos mokytoja  Jūratė  Taučiuvienė  sako, kad jaunieji miško bičiuliai  jau studijuoja  Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektą bei rimtai ruošiasi susitikimui su Seimo nariais Aplinkos apsaugos komitete.

“Susipažinome su įstatymu, analizuojame jį, paruošime  klausimus  ir dalyvausime  diskusijose.  O kaip seksis tą Seimo nario kepurę  matuotis, žiūrėsime, – apie būsimą iššūkį kalba mokytoja. – Mokiniai mielai priėmė žinią ir patys suskubo domėtis  įstatymu, siūlomais pakeitimais. Be abejo, jie teiks ir savo siūlymus,  ir užduos  klausimų Aplinkos apsaugos komiteto nariams”.

“Lūšiukai”  ketina  ne  tik rimtai  darbuotis  Seime,  atkreipti dėmesį  į svarbias  visuomenei  problemas, bet ir    smagiai draugų ir bendraminčių būryje  stebėti  Žemės  vėliavos  iškėlimo ceremoniją  Nepriklausomybės aikštėje.

Rasa Liškauskaitė