Planuoja parduoti daugiau žaliavinės medienos

Nauja ąžuolo skulptūra – absolventų dovana KMAIK bendruomenei
18 spalio, 2020
Naujausias vertinimas rodo, kad Europos gamta nyksta
24 spalio, 2020

Planuoja parduoti daugiau žaliavinės medienos

Valstybinių miškų urėdija (VMU) 2021 m. pirmąjį pusmetį planuoja parduoti apie 442 tūkst. ktm žaliavinės medienos ir apie 71 tūkst. ktm miško kirtimo liekanų aukcione ilgalaikėms sutartims sudaryti bei apie 639 tūkst. ktm žaliavinės medienos ir apie 52 tūkst. ktm miško kirtimo liekanų aukcione pusmetinėms sutartims sudaryti. Palyginti su 2020 m. pirmo pusmečio aukcionu, VMU pasiūlys įsigyti 300 tūkst. ktm daugiau žaliavinės medienos ir atitinkamai 12 tūkst. ktm daugiau miško kirtimo liekanų.

Minėtus aukcionus VMU skelbs paskutinę spalio mėnesio savaitę. Tikimasi, kad  aukcionai parodys medienos pirkėjų lūkesčius, jų planus ir leis prognozuoti medienos sektoriaus pokyčius kitų metų pirmąjį pusmetį.

„Matome, kad šiuo metu situacija medienos rinkoje po itin didelio medienos kainų pakilimo 2018 metais ir staigaus kritimo daugiau nei 40 proc. praėjusių metų gale, stabilizuojasi. Įtakos medienos sektoriui turėjo ir pandemijos krizė, dėl kurios buvo sumažėjusios medienos pirkimų apimtys. Prekyba mediena rodo, jog pramonė toliau vykdo veiklą, poreikis medienai yra, tai užtikrina darbų apimtis ne tik mums, bet ir rangovams, perdirbėjams bei vežėjams. Po aukcionų galėsime konkrečiau įvertinti medienos sektoriaus situaciją ir prognozuoti ateinančius metus“, – teigia VMU  vadovas Valdas Kaubrė.

Žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų aukcionai vyks Elektroninėje medienos pardavimų sistemoje (EMPS), kurią administruoja valstybės valdoma UAB „Baltpool“. Sudaromų ilgalaikių sutarčių, kurios paprastai sudaromos nuo 3 iki 10 metų laikotarpiui, sutarties terminai 2021 m. I pusmečio aukcione bus nustatomi atsižvelgiant į vidinės miškotvarkos projekto galiojimo terminą bei numatomus metinių kirtimų apimčių pasikeitimus. Pusmetinės sutartys bus sudaromos šešių mėnesių laikotarpiui.

Medienos ruoša ir prekyba sudaro 95 proc. VMU pajamų.

Parengta pagal VMU inf.