„Ponsse“ pristato naujos kartos „Scorpion“ medkirčių seriją

Miškų ir ekologijos fakultetas – šuolis į sėkmingą profesinį gyvenimą
3 kovo, 2021
Lietuvos miškininkų suvažiavime laukia rimtos diskusijos
3 kovo, 2021

„Ponsse“ pristato naujos kartos „Scorpion“ medkirčių seriją

„Ponsse“ pristato visiškai modernizuotą „Scorpion“ medkirčių seriją, kuri atitinka aukščiausius miškininkystės reikalavimus. Naujoji „PONSSE Scorpion“ – tai naujas kirtimo našumo ir ergonomikos lygis bei naujas operatoriaus darbo aplinkos standartas.

Pirmą kartą medkirtė „Scorpion“ plačiajai visuomenei buvo pristatyta 2013 m. ir nuo tada tapo „Ponsse“ pavyzdiniu produktu. Netrukus po pasirodymo „Scorpion“ tapo vienomis iš perkamiausių medkirčių pasaulyje ir tarptautiniu atsakingos miškininkystės simboliu. Jau išleista per 1200 „Scorpion“ medkirčių, kurios dirba daugiau nei 25 pasaulio šalyse.

Dabar, praėjus aštuoneriems metams, „Scorpion“ atsinaujino. „PONSSE Scorpion“ medkirčių stabilumas priskiriamas atskirai kategorijai ir dėl mažo slėgio į žemės paviršių garantuoja galią bei našumą tausojant aplinką. Kuriant gaminį dėmesys visų pirma buvo skiriamas dar geresnei darbo ergonomikai, saugumui, matomumui ir naudojimo patogumui.

„Kaip ir anksčiau, naujoji „Scorpion“ buvo kuriama atsižvelgiant į miško mašinų naudotojų atsiliepimus, į kuriuos atsižvelgėme diegiant dabartines naujoves  į gamybą. Darbo vieta kabinoje dabar praktiškesnė, o tylioji „Scorpion“ erdvi kabina buvo sukurta specialiai atsižvelgiant į operatoriaus patogumą ir gebėjimą išlikti darbingam“, – sako„ Ponsse“ produktų (medkirtės) vadybininkas Janas Kauhanenas.

„Scorpion“ išsiskiria matomumu ir manevringumu. Vienas labiausiai į akis krentančių patobulinimų – naujasis vientisas priekinis stiklas, kuris tęsiasi iki pat kabinos stogo, kad matomumas būtų dar geresnis ir būtų saugiau dirbti bet kokiu oru. Be to, dėl unikalaus krano sprendimo matomumas yra puikus visomis kryptimis.

Penktosios kartos „PONSSE Opti“ informacinė sistema

Be daugybės naujų funkcijų, medkirtėse „PONSSE Scorpion“ ir „Scorpion King“ buvo įdiegta pažangi penktosios kartos „PONSSE Opti 5G“ informacinė sistema ir visiškai atnaujinta vartotojo sąsaja. Patogi naudoti informacinė sistema yra moderniausia iš siūlomų rinkoje, o jos sklandus ir greitas veikimas lemia visiškai naujo lygio vartotojo patirtį.

„Visiškai atnaujinta „Opti 5G“ vartotojo sąsaja kartu su neseniai pristatytu „Opti8“ kompiuteriu – tai naujas „Ponsse“ miško mašinų informacinių sistemų naudojimosi patogumo standartas. Be to, operatoriai, kurie jau naudojo ankstesnės kartos „Opti“ sistemas, gali greitai ir lengvai pereiti prie naujos „Opti 5G“ sistemos“, – teigia Markku Savolainenas, „Ponsse“ įrangos automatizavimo produktų vadybininkas.

„Opti 5G“ informacinė sistema taip pat suteikia galimybę naudoti „PONSSE Harvester Active Crane“ valdymo sistemą, atveriančią naujas krano valdymo galimybes ir padidinančią darbo našumą. Operatorius gali naudoti „Active Crane“ sistemą ne atskiroms krano funkcijoms, o medkirtės galvutei valdyti, tad jis gali daugiau dėmesio skirti ne krano valdymui, o medienos apdorojimui. „Active Crane“ lengvai valdoma dviem svirtimis, iš kurių viena reguliuojamas medkirtės galvutės aukštis nuo žemės paviršiaus, o kita – judėjimo kryptis. Ši sistema taip pat automatiškai sulėtina krano judėjimą prieš pasiekiant amplitudės ribą, kad būtų išvengta nepageidautinų smūgių, veikiančių mechanines konstrukcijas ir operatorių. Operatoriui nurodžius reikiamą vietą, „Active Crane“ automatiškai valdo pakėlimo, strėlės ir išstūmimo operacijas.

Iš pradžių „PONSSE Opti 5G“ informacinė sistema bus įdiegta Suomijos ir Švedijos rinkai, o vėliau – ir kitoms rinkoms skirtose „PONSSE Scorpion“ medkirtėse.

UAB “Baltic Agro Machinery” informacija