Pradeda dirbti 16 naujų VMU regioninių padalinių vadovų, dar 10-čiai – pakartotinis konkursas

30 gegužės, 2018
Dubravos rezervatinė apyrubė pasidabino nuotakos nuometu
29 gegužės, 2018
UAB “KMT” atidarė naują gamyklą
30 gegužės, 2018

Pradeda dirbti 16 naujų VMU regioninių padalinių vadovų,  dar 10-čiai – pakartotinis konkursas

 

Nuo birželio 1-osios darbą pradeda 16 VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioninių padalinių vadovų, o dar 10-čiai padalinių vadovų nepavyko atrinkti – jiems netrukus bus skelbiamas pakartotinis konkursas. VMU direktoriaus Mariaus Pulkauninko teigimu, konkursą iš naujo reikės skelbti dėl to, kad kandidatų į vadovus kompetencija, patirtis arba asmeninės savybės neatitiko labai aukštų kvalifikacinių reikalavimų. Tikimasi, kad likusių padalinių vadovai bus atrinkti per pora mėnesių, be to, kai kurios atrankos sąlygos gali šiek tiek keistis.

  

Su naujais VMU regioninių padalinių vadovais aplinkos ministras Kęstutis Navickas susitiko gegužės 30 d., trečiadienį. Iškart po to buvo surengta trumpa spaudos konferencija, kurioje naujai paskirtiems pareigūnams galimybė pasisakyti ar atsakyti į klausimus nebuvo suteikta. Vis dėlto konferencijos pabaigoje VMU direktorius M. Pulkauninkas perskaitė jų sąrašą ir paeiliui pristatė žiniasklaidos atstovams. Kai kuriems žurnalistams trumpai pabendrauti su naujaisiais vadovais pavyko tik ministerijos koridoriuose – jie skubėjo, be to, suprantama: laukia nemaži iššūkiai, juolab kad ir savarankiškumas gerokai apribotas.

  

„Šiandien mes pristatome konkursus laimėjusius padalinių vadovus  ir galime pasidžiaugti, kad moterų skaičius nuo vienos urėdijos vadovės pakilo iki keturių, taip pat yra keturi buvę urėdijų vadovai, kiti – dirbę urėdijose vienokiose ar kitokiose pareigose. Tik viena Anykščių padalinio vadovė Monika Sirgėdienė prieš tai dirbo Aleksandro Stulginskio universtitete“,- spaudos konferencijoje akcentavo  aplinkos ministras. Anot jo, vadovai, kuriems išreikštas pasitikėjimas, ateina gana įtemptu laikotarpiu, kai didelis miškų gaisringumo pavojus, bet jis tikisi, kad su tuo ir kitais darbais pavyks susitvarkyti.

 

 „֘Turime dirbti kaip viena stipri komanda, kad sėkmingai pasiektume užsibrėžtų tikslų“, – sveikindamas naują komandą linkėjo K. Navickas.

Pulkauninkas priminė, kad į VMU 26 regioninių padalinių vadovų pareigas konkurse dalyvavo daugiau kaip 100 pretendentų, tarp jų – VMU regioniniuose padaliniuose bei administracijoje dirbantys specialistai, kai kurie buvę urėdai, t. y. nuo 3 iki 10 ar daugiau kandidatų į vieną vietą. Per vasarą tikimasi apjungti visus numatytus padalinius ir iki metų pabaigos visiškai suformuoti jų komandas.

 

VMU direktorius patikino, kad konsoliduojant buvusias urėdijas jokių papildomų atleidimų nenumatyta. Esą darbo atsiras visiems, nes tik pradėjus reformą naujoje įmonėje atsisakė dirbti apie 350 žmonių.     

 

Kaip numatyta, VMU iš viso turės 26 regioninius padalinius, o girininkijų skaičius išliks nepakitęs – 337.  Už miškų politiką ir toliau bus atsakinga bei ją formuos Aplinkos ministerija, o konkrečias užduotis įgyvendins VMU.

 

Paskirti vadovai

Iš 16 regioninių padalinių vadovų  – keturi buvusieji miškų urėdai: buvusi Utenos miškų urėdė Aurelija Kaupienė vadovaus VMU Ignalinos padaliniui, buvęs Mažeikių miškų urėdas Gintaras Nemunis – Radviliškio padaliniui, buvęs Varėnos miškų urėdas Tomas Bazevičius – Varėnos padaliniui,  buvęs Druskininkų miškų urėdas Zenonas Naujokas – Veisiejų padaliniui. Dabartinėje naujųjų vadovų komandoje – keturios moterys. Be Aurelijos Kaupienės, Rūta Varnagirienė, kuri vadovaus  Kazlų Rūdos padaliniui, Viktorija Anikevičienė – Nemenčinės padaliniui, Monika Sirgėdienė – Anykščių padaliniui.

 

Vadovauti VMU regioniniams padaliniams taip pat atrinkti: Biržų padalinio – Alvidas Kurklietis, Jurbarko – Darius Baziliauskas, Rokiškio – Kęstutis Skvarnavičius, Kuršėnų – Giedrius Tamošiūnas, Panevėžio – Giedrius Bronušas, Raseinių – Gintaras Červokas, Telšių – Romualdas Zebčiukas, Švenčionėlių – Giedrius Grincevičius, Ukmergės – Virginijus Šalčiūnas.

 

Išsamiau sąrašas: http://www.vivmu.lt/lt/valstybiniu-misku-uredijos-regioniniu-padaliniu-vadovai

 

www.miskininkas.eu inf.,

AM nuotraukoje: naujieji VMU padalinių vadovai