Prasidėjo prekyba kalėdinėmis eglutėmis

30 lapkričio, 2019
Punios šilo apsaugos tikslų projektas
30 lapkričio, 2019
Europarlamentarai siūlo mažinti pesticidų naudojimą ir apsaugoti bites
2 gruodžio, 2019

Prasidėjo prekyba kalėdinėmis eglutėmis

Prekybą kalėdinėmis eglutėmis pradėjo ir valstybinius miškus valdanti įmonė Valstybinių miškų urėdija (VMU). Jos regioniniuose padaliniuose – beveik 120 vietų visoje Lietuvoje – žmonės gali įsigyti eglučių iš miško, dekoratyvinių eglučių vazonuose, taip pat eglučių ar pušų šakų. Informacija apie visas prekybos vietas, kainas ir kokius medelius galima įsigyti, skelbiama VMU tinklalapyje www.vivmu.lt

VMU didžiosioms metų pabaigos šventėms ruošiasi visus metus – medelynuose kasmet užauginama tūkstančiai medelių, todėl gyventojai gali išsirinkti ne tik paprastąsias, bet ir baltąsias egles, kalnines ar juodąsias pušis, kėnius.

Be to, vyks ir tradicinė akcija „Parsinešk Kalėdas į savo namus“ – gruodžio 19 dieną visiems norintiems vėl bus nemokamai dalijamos ne tik eglių šakos, bet ir kankorėžiai. Pernai buvo išdalinta daugiau nei 100 tūkst. eglišakių.

Susidomėjimas Kalėdų medeliais įprastai prasideda lapkričio antroje pusėje. Į VMU medelynus bei girininkijas kreipiasi gyventojai, įvairios organizacijos, vaikų darželiai, mokyklos. Didžiausio gyventojų antplūdžio paprastai sulaukiama gruodžio viduryje.

Šiemet medelių kainos panašios į praėjusių metų: paprastosios eglutės iš miško, priklausomai nuo rūšies ir dydžio (nuo 0,5 m iki 4 m ir aukštesnės), kainuoja nuo 2 iki 35 eurų, užaugintos plantacijose – nuo 5 iki 40 eurų. Plantacijose užaugintų sidabrinių eglučių kaina svyruoja nuo 10 iki 100 eurų.

Gyventojai, norintys namus šventėms pasipuošti eglės šaka, pasigaminti Kalėdų puokštę ar nusipinti Kalėdų vainiką, gali įsigyti eglių ar pušų šakų, kurių kaina svyruoja nuo 0,5 iki 1,5 euro. Didžiojoje dalyje VMU prekybos vietų perkant eglutes galima atsiskaityti tik banko kortele.

Miškininkai ragina gyventojus nesavivaliauti miške ir nekirsti medelių. Savavališkais kirtimais padaroma didelė žala gamtai, be to, šis pažeidimas užtraukia ir administracinę baudą.