Prezidentė atsisakė skirti I. Gudžiūnaitę aplinkos ministre, premjeras mano, kad naujo ministro nebus įmanoma suderinti

6 vasario, 2019
Liūdynės savanorių kapinės
3 vasario, 2019
Juozas Daunys: autoritetas ir mokytojas
8 vasario, 2019

Prezidentė atsisakė skirti I. Gudžiūnaitę aplinkos ministe, premjeras mano, kad naujo ministro nebus įmanoma suderinti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė atsisakė skirti socialdarbietę Irmą Gudžiūnaitę aplinkos ministre, trečiadienį pranešė šalies vadovės spaudos tarnyba.

Prezidentūros pranešime žiniasklaidai teigiama, kad D. Grybauskaitės nuomone, I.Gudžiūnaitei trūksta reikiamos dalykinės patirties, o pirmadienį susitikime kandidatė į aplinkos ministro postą nepademonstravo vadovavimo aplinkos sektoriui reikiamų žinių ir kompetencijos.

„Aplinkos ministerijai tenka labai platus atsakomybių spektras – nuo atliekų tvarkymo ir vandenvalos iki miškų apsaugos, statybų ir renovacijos, klimato kaitos ir Astravo AE klausimų. Todėl Prezidentė kviečia premjerą vadovauti šiam sudėtingam sektoriui ieškoti visapusiškos patirties turinčio kandidato“,- teigiama žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Aplinkos ministerijai toliau laikinai vadovaus energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

Po Prezidentūros pranešimo ministras pirmininkas Saulius Skvernelis socialiniame tinkle “Facebook” pareiškė, kad su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma.

“Su prezidente buvo aptarta ne viena ir ne dvi galimos aplinkos ministro kandidatūros. Deja, nei dėl vienos iš jų rasti sutarimo nepavyko. I. Gudžiūnaitės kandidatūra su šalies vadove buvo suderinta iš anksto – todėl ir pateikta. Maža to, prezidentė kandidatei po pokalbio sakė, kad sprendimas bus teigiamas, todėl šiandienos pareiškimas iš tikrųjų stebina.

Akivaizdu, kad taip prezidentė eilinį kartą parodė savo požiūrį į šią Vyriausybę. Esu tikras, jog Aplinkos ministerijai ypatingai reikia aukštos kvalifikacijos teisininko, kuris nebūtų susijęs korupciniais ryšiais su šios srities interesų grupėmis.

Ministro pozicija lieka laisva, šias pareigas toliau laikinai eis energetikos ministras. Žinodamas, kiek užtruko derinimas ir koks prezidentės požiūris, darau išvadą, jog bus atmesta bet kuri kita mano teikiama kandidatūra. Tai reiškia, kad su šia prezidente suderinti naujo ministro kandidatūros bus neįmanoma”,- rašo S. Skvernelis.

Jis šį šalies vadovės sprendimą supranta “ kaip eilinį ir jau sisteminį norą destabilizuoti Vyriausybės darbą, įkalti pleištą tarp koalicijos partnerių ir darsyk mesti abejonių šešėlį”.

Premjero nuomone, aiškiai matyti ir artėjančių rinkimų kontekstas. Jis žada, kaip Vyriausybės vadovas nesivelti į tuščius konfliktus ir užtikrinti stabilų valdžios institucijų darbą – tą ir padarys.

www.miskininkas.eu