Prie Laimės žiburio šalins virstančius medžius

8 vasario, 2019
Juozas Daunys: autoritetas ir mokytojas
8 vasario, 2019
Suvalkija – Lietuvos nepriklausomybės lopšys
8 vasario, 2019

Prie Laimės žiburio šalins virstančius medžius

Anykščių rajono savivaldybės administracija nutarė sutvarkyti mišką prie Laimės žiburio ant Liudiškių kalvos – pašalinti pavojingai pasvirusius, pažeistus, nudžiūvusius medžius. Iš viso tokių medžių Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Anykščių regioninio padalinio miškininkai pažymėjo net 326.

Laimės žiburio kalvą juosiantis miškas yra Anykščių miesto teritorijoje, todėl šio rajono savivaldybė kreipėsi į VMU dėl pažeistų ir ligotų medžių sutvarkymo. Leidimai šiame miške dėl atrankinių sanitarinių kirtimų buvo suderinti su Nacionaline žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos ir Valstybine miškų tarnyba.

„Tai labai populiari miesto vietovė, į kurią lankytojai plūsta įvairiais metų laikais, tad aktualu, kad ji būtų patraukli akiai ir svarbiausia – saugi vaikščioti. Būtina pašalinti džiūstančius, kai kur jau virstančius medžius“, – apie būsimus sanitarinius kirtimus kalba VMU Anykščių regioninio padalinio vadovė Monika Sirgėdienė.

Valstybinių miškų urėdijos miškininkai jau įvertino 16 ha miesto miško teritoriją prie Laimės žiburio, atrinko ir sužymėjo pavojingus, sausus, ligotus ir kenkėjų užpultus medžius, kuriuos reikia kirsti.

„Miškas yra kalvotoje vietoje, jame ir žiemą lankosi žmonės, todėl sanitariniam kirtimui ieškojome tokio sprendimo, kuris mažiausiai trikdytų įprastą miestiečių ir miško gyvenimą. Nenaudosime sunkios miško kirtimo technikos, pažymėtus medžius parduosime nenukirstu mišku“, – aiškina M. Sirgėdienė.

Ji primena, kad miestų miškai yra priskirti rekreaciniams miškams. Medžių tvarkymo darbai juose turi būti baigti iki kovo 15 dienos, kad netrukdytų perintiems paukščiams.

Parengta pagal VMU inf.