Prie VMU vadovo atlyginimo – priedai ir premijos

gegužės 8, 2018
Tarptautinė talka Lietuvos atkūrimo 100-čiui
gegužės 7, 2018
V. Vingrienė: „Prioritetą norėčiau skirti žmonėms, ypač tokiai jautriai socialinei grupei“
gegužės 8, 2018

 

Prie VMU vadovo atlyginimo – priedai  ir premijos

 

Naujoji VĮ Valstybinė miškų urėdija (VMU) paskelbė informaciją apie direktoriaus, jo pavaduotojų, regioninių padalinių vadovų ir girininkų vidutinius atlyginimus 2018 m. pirmąjį ketvirtį. Deja, joje neužsiminta apie VMU vadovui skirtą priedą, kurį jam paskyrė Aplinkos ministerija, taip pat apie galimus pačios VMU atlyginimų priedus kitiems administracijos vadovaujantiems  darbuotojams.

 

VMU administracija Vilniuje neseniai persikėlė į naują iš prekybos centro nuomojamą buveinę Savanorių pr. 176. Kur galutinai ir kokiame regione įsikurs VMU pagrindinė būstinė, dar nenuspręsta.

 

Pateikiame aplinkos viceministro Martyno Norbuto komentarą (kalba netaisyta) apie

VMU atlyginimus.

 

Visų valstybės įmonių vadovų darbo užmokestis nustatomas vadovaujantis Vyriausybės 2002 m. rugpjūčio 23 d. nutarimu Nr. 1341. Vadovaujantis šiuo nutarimu, Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus darbo užmokestį sudaro mėnesinė alga ir premija.

 

Mėnesinę algą sudaro pastovioji dalis (nustatoma koeficientais, taikant atitinkamų metų Seimo nustatytą Lietuvos Respublikos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį dydį ir atsižvelgiant į valstybės įmonės kategoriją) ir kintamoji dalis (priklauso nuo valstybės įmonės tikslų įgyvendinimo ir veiklos rezultatų ir nustatoma finansiniams metams, bei negali viršyti 50 procentų valstybės įmonės vadovui nustatytos mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžio).

 

Už gerus darbo rezultatus ir gerą darbo pareigų vykdymą, pasibaigus finansiniams metams ir patvirtinus finansinių ataskaitų rinkinius, valstybės įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sprendimu valstybės įmonės vadovui iš valstybės įmonės pelno gali būti skiriama premija, kurios dydis negali viršyti jo 4 mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžių, arba iš sutaupytų lėšų, skirtų darbo užmokesčiui, – premiją, kurios dydis negali viršyti jo vienos mėnesinės algos pastoviosios dalies dydžio.

 

Visų kitų valstybės įmonių darbuotojų darbo užmokestis nustatomas vadovaujantis valstybės įmonės valdybos tvirtinamomis darbuotojų apmokėjimo ir skatinimo taisyklėmis ir nustatomas darbo sutartyse.

 

VĮ Valstybinių miškų urėdija vadovui yra paskirtas 25 proc. priedas. Pabrėžiu, kad Aplinkos ministerija nustato vadovo atlyginimą. Dėl kitų vadovaujančias pareigas užimančių darbuotojų atlyginimų reikėtų klausti pačios įmonės.

 

 

Valstybinių miškų urėdijos vadovų ir padalinių vadovų atlygis (VMU lentelė)

 

   Informacija apie Valstybės įmonės Valstybinių miškų urėdijos administracijos vadovų, regioninių padalinių vadovų ir girininkų vidutinius atlyginimus per 2018 metų pirmąjį ketvirtį.

Pareigybė Pareigybių
skaičius
2018 m. I ketv.
vidutinis mėnesio
atlyginimas eurais,
iki mokesčių
Valstybinių miškų urėdijos direktorius 1 6 031
Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pavaduotojai 4 4 058
Valstybinių miškų urėdijos regioninių padalinių vadovai 42 1 799
Valstybinių miškų urėdijos girininkai 337 1 113

 

Valstybinių miškų urėdijos padalinių vadovų atlygis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin