Prisimenant Romą Pakalnį

Miškininkai kviečia į nemokamus Miškininko dienos renginius visoje Lietuvoje
15 rugsėjo, 2022
Nuo ko iš tikrųjų gamintojus saugo nauja tvarka?
18 rugsėjo, 2022

Prisimenant Romą Pakalnį

Rugsėjo 16 d. 12 val. Nemuno deltos regioniniame parke prie Aukštumalos pažintinio tako pradžios (Rūgalių k. Šilutės r.) vyks renginys, skirtas žymiam Lietuvos gamtosaugininkui, pelkių atkūrimo iniciatoriui, kuris ilgokai dirbo ir Valstybinėje saugomų teritorijų tarnyboje –  profesoriui dr. Romui Pakalniui paminėti.

Daugelis šiltai prisimena subtilaus humoro jausmo nestokojųsi Romą Pakalnį. Visą gyvenimą jis siekė dirbti Lietuvai. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos darbuotojai džiaugėsi, kad saugomų teritorijų sistemoje dirbo patyręs mokslininkas, gamtosaugos klausimų žinovas Romas Pakalnis, kuris nuoširdžiai rūpinosi mūsų gamtos ir kultūros paveldu. 

Romo Pakalnio biografija – išties turtinga ir prasminga. Jis dalyvavo rengiant svarbius Lietuvos valstybės raidai dokumentus (Sąjūdžio programą, Kompleksinę gamtos apsaugos schemą, Lietuvos švietimo reformos koncepciją ir bendrąsias programas, Biologinės įvairovės išsaugojimo strategiją ir veiksmų planą, Aplinkos apsaugos, Saugomų teritorijų, Aplinkos monitoringo ir kt. įstatymų projektus ir kt.), kuriant Lietuvos saugomų teritorijų sistemą, yra parašęs daugiau kaip 220 mokslo ir mokslo populiarinimo publikacijų ekologijos, gamtosaugos ir aplinkosaugos klausimais. Romas Pakalnis dirbo pedagoginį darbą Lietuvos edukologijos ir Šiaulių universitetuose, kur dėstė kraštovaizdžio ekologijos ir darnaus vystymosi disciplinas.

R. Pakalnis buvo Vilniaus gamtos apsaugos draugijos pirmininku, tarptautinės programos „Žmogus ir biosfera“ Lietuvos nacionalinio komiteto sekretoriumi ir pirmininko pavaduotoju, Botanikos instituto direktoriumi, Lietuvos mokslininkų sąjungos bei Lietuvos Nacionalinės darnaus vystymosi komisijos nariu, Lietuvos botanikų draugijos prezidentu, Valstybinių mokslo institutų direktorių konferencijos pirmininku, Lietuvos švietimo tarybos pirmininku, Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prezidentu, Lietuvos radijo ir televizijos tarybos nariu ir pirmininku, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininku…

Kviečiame prisiminti iškilų gamtosaugininką, ekologą, pelkių atkūrimo iniciatorių Lietuvoje prof. dr. Romą PAKALNĮ ir atvykti į renginį.

Rugsėjo 16 d. (penktadienį)
12:00 Jūsų laukiame Nemuno deltoje – profesoriaus pamiltos Aukštumalos aukštapelkės pažintinio tako pradžioje (Rūgalių k., Šilutės r.). 
13:30 Kviečiame į Nemuno deltos regioninio parko konferencijų salę (Kuršmarių g. 13, Rusnė, Šilutės r.).
P R O G R A M A
12:10 – atminimo suolelio, skirto prof. dr. Romui Pakalniui, pristatymas. Vieta: Aukštumalos pažintinio tako apžvalgos platformos papėdė.
13:30 – prof. dr. Romo Pakalnio pėdsakai gamtosaugoje, Aukštumalos pelkėje, Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo veikloje ir jį pažinojusiųjų gyvenimuose. Vieta: Nemuno deltos regioninio parko konferencijų salė.
14:30 – prisiminimų popietė prie arbatos puodelio. 

„Gyvenimas labai trumpas… O pelkes reikia išsaugoti dar ir dėl to, kad galėtum prisėsti ant kiminų kimso ir pagalvoti kur tu skubi…“.
Romas Pakalnis