Rimtas renginys kiek apsnūdusioje Lietuvos miškininkystės padangėje

27 rugpjūčio, 2019
Pasauliniame kongrese Kaune – moksliniai tyrimai apie žmogaus ir laukinės gamtos sambūvį (ATNAUJINTA)
27 rugpjūčio, 2019
Paskelbtas konkursas Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus pareigoms užimti
27 rugpjūčio, 2019

Rimtas renginys kiek apsnūdusioje Lietuvos miškininkystės padangėje

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos (KMAIK) direktorius dr. Vaidotas Lygis pastebi, kad specializuota miškų ir medienos pramonės bei perdirbimo galimybių paroda – festivalis “Miškai: inovacijos ir tradicijos” kartu su mokslinėmis konferencijomis, seminarais, varžybomis bus neabejotinai rimtas ir svarbus renginys pastaruoju metu kiek apsnūdusioje Lietuvos miškininkystės padangėje.

„Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos miškininkai (ir ne tik) bei studentai džiaugiasi galimybe pasižvalgyti po parodą, gyvai pamatyti dirbant naujausią miško techniką, pasiklausyti seminarų aktualiomis temomis, – sako KMAIK vadovas. – Iš esmės mums, miškininkams, visos numatytos temos yra aktualios, o tai, kad seminarus ves tikrai patyrę specialistai, verčia manyti, kad bus labai įdomu. Taip pat bus įdomu dalyvauti prie Ferinkos ąžuolo ir Lyduokių dvare kartu su Lietuvos arboristų asociacija rengiamame parkų, miestų medžių priežiūros ir genėjimo seminare–mokymuose, tai ypač aktualu kolegijos želdynų dizaino studijų programos dėstytojams bei studentams. Neabejoju, kad kolegijos specialistai noriai dalinsis patirtimi, bus aktyvūs diskusijose šiandien ypač aktualiais ūkininkavimo miške klausimais“.

Pašnekovas pažymi, kad visuomet įdomu stebėti miškininkų profesinio meistriškumo varžytuves. „Dalyvausime ir sportinėse rungtyse – juk nesuvaidintos emocijos, azartas suartina, padeda atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių, čia užsimezga ir naujos, netikėtos pažintys…“,- vardija jis.

Be to, pasak direktoriaus, KMAIK aktyviai prisideda ir prie renginio organizavimo: siūlo temas, padeda organizuoti bei moderuos seminarų ciklą, prisideda organizuojant miškininkų profesinio meistriškumo varžybas, rengia ir žada pravesti smagų protmūšį miškininkystės, aplinkotyros, aplinkosaugos, krašto pažinimo, kultūros ir kitomis temomis. Kolegijos studentai pagelbės įrengiant šventės erdves, stovyklavietę, palaikant tvarką renginio metu.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickasdžiaugiasi, kad po kelerių metų pertraukos po Ukmergės rajono dangumi vėl vyks didelė miškininkystės paroda bei seminarai.

“Tam pasirinkta ypatinga vieta  – Anykščių regioniniam parkui priklausančiame Siesarties kraštovaizdžio draustinyje, prie privačiame sklype prieš trejus metus įkurto Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio ąžuolyno. Jame pasodinti 100 ąžuoliukų prigijo ir sparčiai stiebiasi į aukštį. Kitaip būti ir negalėjo – juk šie sodinukai Kėdainių miškų urėdijos medelyne išauginti iš Ukmergės rajone ošiančių valstybės saugomų gamtos objektų – šimtamečių Lentvorų, Viškonių bei Felinkos ąžuolų. Pastarasis, skaičiuojantis ne mažiau kaip 500 metų, auga čia pat, Siesarties upės kairiajame krante, šalia ąžuolyno”,- kalba Ukmergės rajono savivaldybės meras.

Jis tikisi, kad parodos dalyviai ir lankytojai išsiveš tik pačius geriausius įspūdžius bei atsiliepimus apie šį laukiamą renginį, taip pat ukmergiškių svetingumą.

Rasa Liškauskaitė