Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku patvirtintas Juozas Imbrasas

20 rugsėjo, 2019
Aplinkos ministras K. Mažeika: „Reikės įvairesnių miškų, nei turime dabar“
20 rugsėjo, 2019
Tegul Lietuviškos girios ir miškai nenustoja žaliuoti!
21 rugsėjo, 2019

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku patvirtintas Juozas Imbrasas

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku patvirtintas šio komiteto narys, Seimo frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Juozas Imbrasas. Jis šiose pareigose pakeitė Kęstutį Mažeiką, tapusį aplinkos ministru.

J. Imbraso kandidatūrai iš pradžių pritarė Aplinkos apsaugos komitetas, o ketvirtadienį, gegužės 16 d., gana vieningai balsavo ir Seimas. Iš viso Seimo Aplinkos apsaugos komitete dirba 10 narių, komiteto pirmininko pavaduotojas yra liberalas Simonas Gentvilas.

J. Imbrasas – patyręs politikas, turi didelės administracinio darbo patirties. Jis gimė 1941 m. Ukmergės rajone, baigė Kauno politechnikos instituto Vilniaus filialą (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetą) ir įgijo inžinieriaus statybininko išsilavinimą. J. Imbrasas dukart buvo Vilniaus miesto meras bei dukart išrinktas į Seimą, taip pat buvo Europos Parlamento narys. Į dabartinę 2016-2020 m. Seimo kadenciją J. Imbrasas išrinktas pagal partijos “Tvarka ir teisingumas” sąrašą.

Naujasis Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas optimistiškai kalba apie ateities planus ir tikina, kad iššūkių nebijo, nes patirties politikoje turi pakankamai. “Teko dirbti ir meru, ir Europos Parlamento nariu, taip pat nuo šios Seimo kadencijos pradžios buvau šio komiteto narys, tad problematika ir procedūros man yra puikiai žinomos“, – sakė jis žurnalistams.

Anot jo, komiteto darbas radikaliai nesikeis, revoliucijos tikrai nesiruošiama daryti, bet tam tikrų pokyčių bus. Iš pagrindinių prioritetinių darbų jis įvardijo miškų urėdijų reformą, kuri buvo pradėta po skubos tvarka priimtų Miškų įstatymo pataisų. Konstitucinis Teismas išaiškino, kad įstatymo priėmimo procedūros buvo pažeistos ir prieštarauja Konstitucijai, tad Miškų įstatymo svarstymas iš naujo turi grįžti į Seimą. “Turėsime ilgai neatidėliojant spręsti situaciją ir įgyvendinti Konstitucinio teismo nutarimą“, – patikino J. Imbrasas. 

Iš kitų probleminių temų jis išskyrė žiedinės ekonomikos, Baltijos jūros dugno užterštumo cheminėmis medžiagomis, oro taršos mažinimo klausimus. Jo nuomone, labai svarbu pradėti diskusijas bei žengti žingsnius ir dėl Baltarusijoje, Astrave statomos atominės elektrinės saugumo problemų. „Viešai prakalbus apie monitoringo galimybes reikės būtinai komitete diskutuoti šia tema. Svarstytina kelti šį klausimą ir COSAC formatu“, – teigė J. Imbrasas.

www.miskininkas.eu inf.