Seimo narė V. Vingrienė siekia teisingesnio buvusių sodybų atkūrimo miškų žemėse

Palaikykime Raganų eglę!
vasario 26, 2018
Išrinktas Valstybinių miškų urėdijos vadovas
vasario 26, 2018

Seimo narė V. Vingrienė siekia teisingesnio buvusių sodybų atkūrimo miškų žemėse

Vasario 21 d. Seimo narė Virginija Vingrienė įregistravo Miškų įstatymo keitimo projektą, kuriuo siekiama panaikinti šio įstatymo 11 straipsnio 3 dalies nuostatą, sukuriančią prielaidas neteisėtoms, galimai korupcinėms machinacijoms ir apgaulingam miško paskirties keitimui, ypač estetiškai patraukliose vietovėse, tokiose, kaip vandens telkinių pakrantės ar panašios vietovės miškuose.

Projekto rengimą paskatino tai, kad šiuo metu galiojančio Lietuvos Respublikos Miškų įstatymo 11 straipsnio 3 dalyje yra numatytos galimybės miško žemę paversti kitomis naudmenomis buvusių sodybų privačiuose miškuose atstatymui, net jeigu ir nėra išlikę tai įrodančių dokumentų, o nustačius juridinį faktą. Esant tokioms įstatymo išlygoms, asmenims sukuriama laisvė miško paskirties žemę pasikeisti apgaulingu būdu – pavyzdžiui, išdėliojant apsamanojusius akmenis ir taip bandant įrodyti kažkada buvusios sodybos egzistavimą. Tokių atvejų pasitaikė ne vienas, o pataisą paskatino neseniai į viešumą iškilęs įžūliai iškirstų privačių miško plotų atvejis Vilniaus rajone.

Šis pakeitimas yra skirtas apsaugoti miškams nuo neteisėtos urbanizacijos, nereikalingų kirtimų, vandens telkinių pakrančių užstatymo (taip sumažinant visuomenės prieinamumą prie gražiausių gamtos vietovių). Tuo pačiu taip bus išspręsta nemažai aplinkosaugos, rekreacinių, kraštovaizdžio pažeidimų problemų ir nesąžiningų veiksmų visos visuomenės atžvilgiu; atkurti bus galima tik tas sodybas, kurių egzistavimą patvirtina išlikę archyviniai dokumentai, ir kurios iš tiesų egzistavo. Bus užkirstas kelias akivaizdžiam piktnaudžiavimui naudojantis įstatymo spraga, neapdariai sudarančia galimybę sodybų egzistavimą patvirtinti aiškiai neapibrėžto juridinio fakto nustatymo būdu.

Numatyta įstatymo įsigaliojimo data – 2018 m. gegužės 1 d. Iki šio termino Aplinkos ministerijai pavesta parengti ir patvirtinti reikalingus įgyvendinamuosius teisės aktus.

www.miskininkas.eu informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin