Seimo valdyba skelbs nepriklausomą miškų valdymo modelio ekspertizę

12 birželio, 2017
Įmonių grupė STIHL pasiekė 3,46 mlrd. eurų apyvartą ir priimtų į darbą šimtą naujų darbuotojų
12 birželio, 2017
Druskininkų urėdijos miškų slėpiniai atviri lankytojams
12 birželio, 2017

Seimo Etikos ir procedūrų komisija nutarė, kad Seimo valdyba, atsisakiusi pakartotinai skelbti    valstybinių miškų valdymo modelio ekspertizės konkursą, pažeidė Seimo statutą ir privalo pakartoti viešąjį pirkimą.

„Etikos ir procedūrų komisijos sprendimas įteiktas Seimo valdybai, kuri ketvirtadienį buvo dėl to susirinkusi. Valdyba dabar peržiūri ir derina konkurso klausimus bei greičiausiai skelbs pakartotinį ekspertizės pirkimą už tuos pačius 100 eurų“, – informavo Seimo Aplinkos apsaugos komiteto (AAK) pirmininkas Kęstutis Mažeika.

Minėtam Seimo komitetui anksčiau Seimo valdyba buvo pavedusi parengti, o po neįvykusio pirmojo konkurso supaprastinti  pernelyg sudėtingas Miškų įstatymo pataisų vertinimo sąlygas ir  reikalavimus galimiems konsultantams. Be to, AAK atsižvelgė į dalies parlamentarų išsakytas pretenzijas ir skundus STT dėl konkurencijos ribojimo bei sudarė galimybes ekspertizėje dalyvauti  ir miškininkystės specialistams, taip pat atkreipė Seimo valdybos dėmesį dėl šio darbo kainos.

Pasak K. Mažeikos, dabar Seimo vadovybė į jo vadovaujamą komitetą dėl konkurso sąlygų jau nesikreips, galbūt pati kosmetiškai patikslins kai kuriuos reikalavimus, pavyzdžiui, dėl išsilavinimo, kitų dalykų ir skelbs pirkimą.

Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą Miškų įstatymo pataisų ekspertizės konkursas turi būti paskelbtas per 10 dienų, o viešąjį pirkimą laimėję ekspertai išvadas privalo pateikti per dvi savaites.

„Tad greičiau nei už mėnesio turi būti išvada. Panašu, kad Seimas klausimą dėl urėdijų reformos svarstys liepos mėnesį per pratęstą pavasario sesiją, o nepriklausomų ekspertų išvada bus tik rekomendacinio pobūdžio“, – prognozavo K. Mažeika.

www.miskininkas.eu  primena, kad Miškų įstatymo pataisų nepriklausomo ekspertinio įvertinimo paprašė 46 Seimo nariai. Į klausimą, kodėl Seimo valdyba po neįvykusio konkurso nutarė jo nerengti, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis tuomet atsakė: „Valdyba priėmė sprendimą  rengti Miškų įstatymo pataisų vertinimą, tačiau konkursui nebuvo pateikta nė viena paraiška. Seimą pasiekė tik pretenzija, kuri siūlo įstatymo pataisų vertinimą atlikti už 30 tūkst. eurų. Tikėjomės sulaukti įstatymo pataisų vertinimo iš šalies, o ne visos Lietuvos miškų padėties analizės. Manome, kad Seimas neturėtų būti  „pasipinigavimo“ šaltiniu. Ar bus grįžta prie pataisų ekspertinio vertinimo, priklausys nuo Etikos ir procedūrų komisijos sprendimo“.   

Tuo tarpu aplinkos viceministras Martynas Norbutas teigė, kad Aplinkos ministerija į daugelį klausimų jau atsakė, o jei kai kuriems Seimo nariams atrodo kitaip, ji nėra prieš, kad į jų klausimus būtų atsakyta. Tačiau tokio darbo, anot jo, niekas negali atlikti nei už šimtą, nei už  tūkstantį eurų. Už tokios apimties įvertinimą vidutiniškai reikėtų 10–15 tūkst. eurų arba gerokai sumažinti reikalavimų apimtį.

www.miskininkas.eu