Seminaras žurnalistams apie klimato kaitą ir aplinkos apsaugą

19 lapkričio, 2019
Dėmesys pelkių atkūrimui ir išsaugojimui
18 lapkričio, 2019
Floristinių darbų paroda-konkursas “Žiemos puokštė”
19 lapkričio, 2019

Seminaras žurnalistams apie klimato kaitą ir aplinkos apsaugą

Europos Paralamento (EP) biuras Lietuvoje tęsia jau tradicija tapusių seminarų ciklą regioninei žiniasklaidai – šįkart lapkričio 14-15 dienomis toks seminaras įvyko Kaune, viešbučio „Park Inn by Radisson“ konferencijų centre. Iš įvairių Lietuvos kampelių susirinkę žurnalistai klausė pranešimų ir dalyvavo diskusijose apie EP ir Lietuvos veiksmus saugant klimatą bei aplinką. Anksčiau EP biuro organizuoti seminarai vyko Vilniuje ir Birštone.

Be pasikeitimo naujausia informacija ir įtakos klimato kaitai mažinimo – politinių ir teisinių sprendimų, antrinių žaliavų panaudojimo, žiedinės ekonomikos diegimo, oro taršos ir CO2 išmetimų mažinimo, pažangių technologijų diegimo, visuomenės švietimo bei kitų veiksnių, kurie buvo aptarti konferencijų salėje moderuojant prof. Mindaugui Jurkynui, aplankytas ir Kauno technologijos universiteto Santakos slėnis. Jame universiteto mokslininkai supažindino su šios mokslo kalvės laboratorijose atliekamais tyrimais antrinių žaliavų perdirbimo ir naujų produktų kūrimo, taip pat alternatyvios energijos (saulės) panaudojimo srityje, šių tyrimų įgyvendinimu verslo projektuose bei žmonių buityje.

Viena iš plačiau seminare aptartų temų – atliekų perdirbimas ir vienkartinių plastikų bei plastiko pakuotės atsisakymas Lietuvos įmonėse, aptarnavimo sektoriuje bei pan., EP direktyvos dėl minėtų plastikų įgyvendinimas. Nemažai kritikos dėl atliekų tvarkymo ir realios aplinkosaugos susilaukė Aplinkos ministerija, jos neveiklumas, neryžtingumas, kompetencijos stoka, o daug patirties šioje srityje turinti UAB „Ekokonsultacijos“ vadovaujanti partnerė Lina Šleinotaitė – Budrienė akcentavo, jog Aplinkos ministerija bankrutavo.

Pirmąją renginio dieną įdomesnius pranešimus skaitė Lietuvos gamtos fondo direktorius Edmundas Greimas, Demontuotojų asociacijos direktorius Vidas Pocius, L. Šleinotaitė-Budrienė, o antrąją – europarlamentarai Liudas Mažylis ir Juozas Olekas, Susisiekimo ministerijos Kelių ir transporto politikos grupės vyresnysis patarėjas Vidmantas Pumputis, Kauno miesto tarybos narė, dviratininkų bendruomenės „Minam kartu“ įkūrėja Solveiga Dambrauskaitė-Bakutienė, Vartotojų teisių apsaugos tarnybos Rinkos priežiūros planavimo ir rizikos vertinimo skyriaus vedėjas Arvydas Naina, energetikos viceministras Rytis Kėvelaitis bei kiti.

Nagrinėtos ir diskutuotos temos sudėtingos ir šiandien ypač aktualios. Tą rodo per pasaulį besiritanti aktyvi žaliųjų judėjimo banga, kurios atgarsiai pasikartoja ir Lietuvoje, tačiau iki platesnio visuomenės įsitraukimo už švarią, darnią, tvarią aplinką ir konkrečius veiksmus dar toloka. Sąmoninga visuomenė – sąmoningi politikai, protinga įteisinta tvarka bei atsakomybė teršėjams ir gamtos niokotojams. Žiniasklaidos vaidmuo čia didžiulis. Matyt, seminare aptartos problemos bei pažangios mintys atsispindės ne viename jos rašinyje ar laidoje.

www.miskininkas inf.

Kęstučio Turonio nuotraukos