Siūlo griežčiau bausti miško teršėjus

Dėl Punios šilui padarytos žalos kreipsis į teisėsaugos institucijas
10 vasario, 2020
Pavasarį vėl purkš pajūrio ir Varėnos pušynus bei stabdys kenkėjų plitimą
12 vasario, 2020

Siūlo griežčiau bausti miško teršėjus

Toliau šalyje netylant ekologinių nelaimių skandalams bei gyventojams, įvairioms visuomeninėms organizacijoms ir institucijoms viešinant informaciją, kad Lietuvos miškuose vis dar gausiai šiukšlinama – į juos vežamos statybinės, buitinės atliekos, padangos ir kiti teršalai  – Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė Aistė Gedvilienė pateikė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma griežtinti atsakomybę už šiukšlių išmetimą miškuose.

Seimo Aplinkos apsaugos komiteto narė Aistė Gedvilienė siūlo numatyti administracinio nusižengimo padarymo įrankių bei transporto priemonių, kuriomis teršalai ar šiukšlės buvo atvežti ir kuriais teršalai ar šiukšlės buvo iškrauti, konfiskavimą. Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse numatytos baudos už aplinkos teršimą, kurios taikomos ir miško teršėjams, tačiau transporto priemonių ir kitų įrankių konfiskavimas nenumatytas.

„Nors miškų šiukšlintojams gresia nemenkos piniginės baudos, tai teršėjų neatbaido. Pamiškėse vis dar daug įvairių šiukšlių – padangų, plastiko, statybinių atliekų. Šiukšlinimas miške ne mažesnis nusikaltimas gamtai, kaip neleistina žūklė ar medžioklė. Už pastaruosius pažeidimus teisės aktai numato nusikaltimo įrankių ir transporto priemonių konfiskavimą. Aš siūlau taikyti analogiją“, – pažymi A. Gedvilienė.

Nuotrauka Bronislovo Ambrozo