Socialdemokratai nepalaikys radikalios urėdijų reformos

19 vasario, 2017
Jau laikas kabinti inkilus. Kaip išsirinkti tinkamiausią?
16 vasario, 2017
Ženkliai sumažėjo investicijos į šiuolaikinę medienos ruošos techniką
20 vasario, 2017
 

Socialdemokratai greičiausiai nepritars aplinkos ministro Kęstučio Navicko siūlomai radikaliai valstybinių miškų ūkio valdymo reformai, pagal kurią dabartines 42 miškų urėdijas ir jų veiklą koordinuojančią Generalinę miškų urėdiją numatoma sujungti į vieną valstybės įmonę „Lietuvos valstybiniai miškai“. Tokią nuostatą LSDP prezidiumo posėdyje vasario 18 d. išsakė vienas iš socialdemokratų lyderių - buvęs premjeras, LSDP pirmininkas Algirdas Butkevičius.

„Negaliu garantuoti, kad bus pritarta tai griežtai pozicijai“,- pareiškė A. Butkevičius apie siūlomą reformos variantą.

Pagal jį dabartinių urėdijų pagrindu, atsižvelgiant į miškų plotą, būtų suformuoti 25 vienos valstybinės įmonės padaliniai, kurie neturėtų juridinio statuso. Būtent dėl atimamo savarankiškumo, o ne dėl urėdijų stambinimo ar siekiamo ekonominio efektyvumo „valstiečių“ reformai nepritaria jos oponentai. Beje, ir pačioje Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijoje nuomonės šiuo klausimu išsiskiria.

A. Butkevičius, beje, nemato nieko blogo, jei po reformos centrinė valstybinių miškų valdymo įmonė bus ne Vilniuje. Anot jo, ji gali įsikurti Šiauliuose, Panevėžyje ar Kaune.
www.miskininkas.eu