Susibūrusios Vilniaus mokyklos miestui padovanos neįtikėtiną dovaną!

Balandžio 14 d.  10 val. Seimo Konstitucijos salėje konferencija „Kuo šildysimės ateinantį šildymo sezoną ir ateityje“
23 kovo, 2023
Biokuro gamintojai negaili gerų žodžių JENZ smulkintuvams
3 balandžio, 2023

2023 metai yra ypatingi Vilniui. Miestas švenčia savo 700-ąjį gimtadienį! Tai didžiulė šventė, o vienas iš būdų paminėti šią progą yra dovanoti miestui kažką ypatingo ir ilgaamžiško. O kas gali būti ilgaamžiškesnio už mišką? Juk tai viena gražiausių ir reikšmingiausių gamtos dovanų žmonijai.

Susibūrusios Vilniaus mokyklos miestui padovanos neįtikėtiną dovaną!

Ne pelno siekianti organizacija VšĮ Myliu mišką [nuoroda: https://myliumiska.lt] kviečia Vilniaus mokyklų bendruomenes prisidėti prie iniciatyvos ir balandžio mėnesio antroje pusėje sodinti „Mokyklų mišką“ – dovaną Vilniui. Šio projekto tikslas – sukurti mišką, kurį pasodins Vilniaus moksleiviai, jų tėvai ir mokytojai. „Projektas skatina vaikus komandiškai prisidėti prie miško įveisimo, jį visiems kartu sodinti ir suprasti, kaip prie klimato kaitos mažinimo galime prisidėti kiekvienas iš mūsų.“ – apie projektą pasakoja VšĮ Myliu mišką atstovė Skaistė Paišytė.

„Mokyklų mišką“ sodins vaikai ir jų šeimos

„Mokyklų miškas“ bus pasodintas Vilniaus mieste, o mokiniai ir mokytojai čia galės lankytis ir po miškasodžio, mokytis apie gamtą ir jos ekosistemas. Vilniaus savivaldybė šiam miškui skyrė beveik 4 ha plotą.  „Miškasodis yra puiki proga supažindinti vaikus su miškų ir miškininkystės principais. Vaikai mišką sodinti galės kartu su klasės draugais ar savo šeimomis. Ši vieta taip pat bus puiki vieta organizuoti mokomąsias veiklas“ – pasakojo S.Paišytė.

Mokyklos, dalyvaujančios akcijoje, siekia pasodinti po 700 medelių – tiek, kiek Vilniui metų. Šiuo metu prie akcijos prisijungė jau net 19 Vilniaus mokyklų. Pirmoji surinkusi visus 700 medelių yra pradinė mokykla “Žiniukas” ir progimnazija “Magis”. Prie akcijos prisideda ir verslininkai – Mantas Bukauskas, atstovaujantis “Gl. Tangegaard” įmonę Danijoje, net 200 medelių skyrė Vilniaus “Jono Ivaškevičiaus jaunimo” mokyklai.

Prisijungti skatina vieni kitus

Įdomu tai, kad skirtingos mokyklos savo bendruomenes buria skirtingais ir originaliais būdais. Pvz. “Salomėjos Nėries” gimnazijos foje yra įkurtas mini miškas su natūraliais eglučių sodinukais ir kerpėmis, kuris primena vaikams, koks svarbus mums yra miškas. „Mūsų mokykla prisijungė prie šios iniciatyvos, nes ji siekia gerovės, tvirtesnio ryšio tarp žmogaus ir gamtos. Gamta – tai gyvybės šaltinis, žmogaus ramybė, kurioje mes galime jaustis drąsūs, kupini idėjų. Tuo tiki ir mūsų “Salomėjos Nėries” gimnazijos bendruomenė.” – pasakojo prie iniciatyvos prisijungusios “Salomėjos Nėries” gimnazistė Agnė.

Projekto koordinatoriai tikisi, kad „Mokyklų miškas“ – dovana Vilniui, bus puikus pavyzdys ir kitoms Lietuvos mokykloms prisidėti prie žalesnės ir miškingesnės Lietuvos. „Tikime, kad  ateityje jis taps žaliojo miesto ir moksleivių atsakomybės už savo aplinką simboliu. Šis miškasodis ne tik suteiks moksleiviams puikią pamoką ir patirtį, bet ir paliks vertingą paveldą ateities kartoms. Esame sužavėti, kokio pasisekimo sulaukė ši, pirmą kartą organizuojama akcija. Tikime, kad netolimoje ateityje Mokyklų miškai bus pasodinti ir kituose Lietuvos miestuose.“ – apie projektą pasakoja marketingo vadovė Rūta Gjerde.

Mokyklos, norinčios prisidėti prie šios akcijos, gali susisiekti su VšĮ “Myliu mišką” organizacija el. paštu info@myliumiska.lt.

VŠĮ “Myliu mišką ” informacija ir nuotraukos