Tarptautinė floristinių darbų paroda – konkursas „Žiemos puokštė 2017“

14 gruodžio, 2017
Pokario partizaninio judėjimo pėdsakai Švenčionėlių miškų urėdijos teritorijoje
12 gruodžio, 2017
Parsinešk kalėdas į savo namus 2017
16 gruodžio, 2017

 

Tautiniais raštais „išaudė“  kalėdines kompozicijas 

 

Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje (KMAIK) gruodžio 7 dieną surengtas kasmetinis floristinių kompozicijų konkursas-paroda ,,Žiemos puokštė 2017“ bei atvirų durų diena. Renginiuose dalyvavo mokytojai, moksleiviai bei jų tėveliai iš visos Lietuvos bei Latvijos. Mokytojai turėjo galimybę dalyvauti KMAIK dėstytojų organizuotame seminare „Miškas ir kraštovaizdis“. Džiugu, jog šia gražia švente pažymėti Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100- metis bei pačios kolegijos įkūrimo 90-metis.

Konkursas-paroda plečia savo formatą ir šiais metais jau tapo tarptautiniu. Visi konkurso-parodos dalyvių sukurti darbai buvo sukurti iš gamtinių medžiagų. Jaunesniesiems teko pristatyti kalėdinės eglutės viziją. Pasirodo, tai padaryti nėra lengva, kai savo buityje naudojame tiek daug sintetinių medžiagų, o parduotuvių lentynose akį traukia blizgantys kalėdiniai papuošimai, juk daugeliui šis laikotarpis neatsiejamas nuo dirbtinių eglučių. Dalyviai kalėdinėms eglutėms sukurti išradingai panaudojo džiovintą žolę, aviečių stiebus, įvairiausių augalų šakeles,  o dekoravimui – sėklalizdžius bei vaisius.

Kūrybinėmis idėjomis žavėjo ir vyresniųjų klasių moksleivių konkursiniai darbai-koliažai tema ,,Augalais išausta tapatybė“. Visi jie padėjo mums iš naujo atrasti gamtinių medžiagų grožį bei sieti jį su tautiškumo suvokimu: Lietuvos regionų tautinių raštų, savasties atskleidimu. Daugelis žiūrovų atpažino dailiai ,,išaustus“ simbolius augalų kompozicijose bei stebėjosi, jog tai įmanoma padaryti, naudojant paprastą šiaudelį: vėjo siūbuojamą, lietaus merkiamą, saulutės išdžiovintą. Trapus augalo grožis, jo nuolankumas gamtos stichijoms, kaita, sąsajos su žmogaus gyvenimo ciklais bei būtimi, giliai įausta į mūsų tautinę savimonę,  todėl ir siekiame išsaugoti bei puoselėti šį paveldą.

Konkurso vertinimo rezultatai skelbiami tinklalapyje www.kmaik.lt. Sukurtais darbais bus pasidalinta ir su tais, kurie labiausiai stokoja mūsų šilumos ir dėmesio – senelių, globos namų gyventojais.

Lai tyliai ir jaukiai ateina šv. Kalėdos į mūsų bei Jūsų namus.

 

Jolanta Malijonienė,

KMAIK lektorė