Tarptautinis Anykščių miško festivalis

18 birželio, 2018
Atsigręžta į  medžius
14 birželio, 2018
Dalyje Lietuvos miškų – aukščiausio laipsnio miškų gaisringumas
19 birželio, 2018

Anykščių miško festivalis kviečia panirti į mišką

 

Ilgiausiomis vasaros dienomis ir šviesiausiomis naktimis – birželio 20-24 d.  –  gamtos mylėtojai rinksis į Anykščius, kur pirmą kartą Lietuvoje vyks tarptautinis miško festivalis. Jo dalyviai panirs į mišką keliaudami žvėrių takais, kalbėdami apie medžių gyvenimą ir miškų ateitį, išbandydami miško edukacijas, žiūrėdami užburiančius festivalio filmus, klausydami gyvos muzikos bei šokdami iki aušros Rasų šventėje.

 

Vienas įdomiausių renginio svečių bus Dr. Qing Li, kuris į Anykščių miško festivalį atskrenda  net iš Tokijo.  Dr. Li yra Japonijos miško medicinos asociacijos prezidentas ir jau trisdešimt metų tiria miško poveikį žmogaus sveikatai. Jis supažindins festivalio dalyvius su japoniškąja miško terapija – Šinrin – joku. Japonijos miškuose ir parkuose veikia šios terapijos centrai, o ši sveikatinimosi tradicija, propaguojama Japonijos vyriausybės, sparčiai populiarėja visame pasaulyje. 

 

„Miško terapija 2017-aisiais buvo paskelbta viena iš dešimties svarbiausių pasaulinių SPA tendencijų. Šalyse, kuriose miškas yra daugiau egzotika nei įprastas reiškinys, miško terapija yra vertinama kaip itin prabangi ir išskirtinė paslauga. O mes Lietuvoje, turėdami nuostabius miškus, dažnai šio turto nevertiname arba vertiname kaip savaime suprantamą dalyką“, – sako Dovilė Navickienė, festivalio rėmėjų „SPA Vilnius“ marketingo vadovė.

 

Festivalio stovykla įsikurs tarp Šventosios upės ir Puntuko akmens

 

Pagrindinė festivalio stovykla įsikurs miško pievoje tarp Šventosios upės ir Puntuko akmens. Čia   birželio 20-ąją, trečiadienį,  Miško festivalis prasidės A. Baranausko poemos “Anykščių šilelis” 160-ojo gimtadienio švente: tarmišku poemos skaitymu bei žygiu po šilelį. Ketvirtadienį virs Miško forumo dirbtuvės ir diskusijos, kaip kurti ir išsaugoti miestų žaliąsias erdves bei užtikrinti, kad Baltijos šalių miškai netaptų medžių plantacijomis. Pokalbyje dalyvaus antropologė J. Lavrinec ir advokatas S. Dambrauskas,  savo patirtimi ir sėkmingais pavyzdžiais dalinsis aplinkosaugininkai iš Estijos bei Anglijos. Nykstančių Lietuvos sengirių balsas – Mindaugas Survila forume pristatys savo miško fondo idėją, o medžių medžiotojas Rob McBride pasisakys, kaip sukurti sėkmingą medžių išsaugojimo akciją. Kol vieni dirbs, kiti žais ir plauks baidarėmis Šventosios upe. Vakare festivalio svečiai pasiners į miško gyvenimo paslaptis: programoje – filmas “Sengirė”, pokalbis su gamtos fotografu Mariumi Čepuliu ir vokiečių miškininko Peterio Wohlleben knygų “Paslaptingas medžių gyvenimas” bei  “Kaip gyvūnai jaučia ir supranta pasaulį” pristatymas. 

 

Penktadienis bus skirtas japoniškajai miško terapijai, švietimui, patyrimams ir menui. Po Širin – joku seminaro ir kūrybiškų užsiėmimų su eiguliu bei miško stovyklų rengėjais festivalio dalyviai  galės mėgautis poezija ir laumišku Sen Svajos koncertu, o naktinė Jessicos Oreck filmo “Raganos sutriuškinimas” premjera nugramzdins žiūrovus į laukines Rytų Europos sielos gelmes.

 

Šeštadienį ir sekmadienį festivalis iš Anykščių šilelio persikels į Inkūnų kaimą Šimonių girioje – čia susirinkusieji kurs suneštinę Rasų šventę ir praleis trumpiausią metų naktį su bendromis vaišėmis, šokiais, dainomis ir maudynėmis Šventosios upėje. 

Anykščių miško festivalis – bendruomeniškas susibūrimas

 

Anykščių miško festivalis – bendruomeniškas susibūrimas, todėl  jo iniciatoriai ragina ne įsigyti bilietą, o kviečia prisidėti kuriant šventę ir palaikant diskusijas, t. y. siūlo visiems tapti šventės šeimininkais. Renginys bus toks, kokį jį sukurs susirinkusieji. Prisijungti galima bet kurią festivalio dieną ar atvykstant į atskirus festivalio renginius.

 

Pageidaujantieji festivalio metu apsistoti miške galės stovyklauti Anykščių regioninio parko stovyklavietėse, kitiems siūloma apsistoti mieste. Festivalis  kviečia kurti šventę be šiukšlių ir išvengti renginiuose susidarančių plastiko kalnų, tad skatina dalyvius atsivežti daugkartinio naudojimo indų: dubenėlį, puodelį, stalo įrankių. Pagrindinėje festivalio stovykloje festivalio svečius maitins “Sveikoninė,” o Šimonių girioje visi kviečiami prisidėti prie suneštinio stalo. 

 

Renginio organizatoriai: Anykščių Jurzdiko bendruomenė; rėmėjai ir partneriai: Anykščių rajono savivaldybė, A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinis muziejus, Anykščių regioninis parkas, „SPA Vilnius“, UAB “Universali forma”, UAB “Anykščių daržovės”, UAB “Dovana”, VŠĮ “Gyvas miškas“, mokslininkas Alanas Petrauskas.

 

Daugiau informacijos apie renginį: http://www.gyvasmiskas.lt/misko-biciuliai-ir-gynejai-laukiami-anyksciu-misko-festivalyje-birzelio-20-24d-visa-programa/

 

Monika Peldavičiūtė,  www.gyvasmiskas.lt koordinatorė