Tauragėje diskutuota apie žaliąją strategiją regiono verslui

spalio 2, 2017
Ekologiška želdinių apsauga naudojant avių vilną Juodkrantės girininkijoje
spalio 1, 2017
Rinkime Metų medį
spalio 3, 2017

Kaip įveikti regionų konkurencingumo iššūkį? Ko reikia, kad maži miestai klestėtų, o ne trauktųsi? Ar įmanoma, kad tokie miestai, kaip Tauragė taptų investicijų pritraukimo centrais? Šie ir kiti klausimai skambėjo rugsėjo 28 dieną Tauragėje vykusioje pirmojoje regioninėje konferencijoje tvarios plėtros tema „Žalioji strategija verslui: planas Tauragės regionui“.

Konferencijoje pranešimus skaitė įvairių sričių ekspertai – žaliosios politikos, teisės, ekonomikos, inovacijų, socialinės atsakomybės specialistai bei verslo atstovai. Europos Komisijos ekonominės valdysenos pareigūnas Marius Vaščega bei Lietuvos inovacijų centro projektų vadovas Gytis Junevičius pristatė finansavimo galimybes tokiam verslui plėtoti.

„Esame pasirengę permainoms. Mūsų regionas vystosi ir keičiasi orientuodamasis į atsinaujinančią energetiką, mes vadovaujamės pažangiu mąstymu, atvirumu, nuosekliu darbu. Mūsų ambicija aiški – tapti žaliausiu ir gyvybingiausiu rajonu Lietuvoje ir net Baltijos regione“, – konferencijoje  kalbėjo Tauragės rajono savivaldybės mero patarėjas Dovydas Kaminskas.

Renginio iniciatorius, Žaliosios politikos instituto prezidentas, Remigijus Lapinskas sveikino Tauragę nebijant kritikos ir ambicingai žengiant į priekį su aiškia vizija ne tik miestui, bet ir regionui: „Emigracija, gerai apmokamų darbo vietų stoka – tai iššūkiai, su kuriais susiduria dauguma Lietuvos regionų, ne išimtis ir Tauragės kraštas. Tačiau šio miesto kryptingumas plėtojant  žaliąjį sektorių leidžia manyti, kad netrukus galime tikėtis intensyvaus regiono ekonominio augimo“.

Po konferencijos dalyviai vyko į Šilutės rajone veikiančią uždarąją akcinę bendrovę „Klassmann-Deilmann“, kur turėjo galimybę susipažinti su praktiniu žaliojo verslo pavyzdžiu  –  durpių substratų ir biokuro gamyba.

Konferencija organizuota Žaliosios politikos instituto iniciatyva ir yra pirmoji renginių ciklo „Žalioji strategija verslui“ dalis, kuri įgyvendinta bendradarbiaujant su Tauragės rajono savivaldybe.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin