Tave studijuoti kviečia Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK)!

Kreipimasis į keturračių ir kitų moto priemonių savininkus
29 kovo, 2020
Aplinkosaugininkų tikslas – atkurti sacharą Lietuvoje
30 kovo, 2020

Mielas abituriente ir būsimasis abituriente!

Tave studijuoti kviečia Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija (KMAIK)!

Ar jau pasirinkai savo kelią? Ar tebestovi kryžkelėje ir Tau  sunku pasirinkti kryptį – ar eiti ten, kur kviečia širdis, ar ten, kur pataria tėvai, mokytojai, draugai, ar… visiškai nieko nesirinkti, atsiduoti likimui? Priimti vieną rimčiausių gyvenimo sprendimų jaunam žmogui kartais būna nepaprastai sunku. Nesinori klausyti nei „protingų dėdžių“ patarimų, nei tėvų, o širdies balsu dažnas apskritai bijo pasitikėti… Tad ką daryti, ką rinktis?

Labai paprasta – eik ten, kur kviečia širdis, bet, žinoma, pasitark ir su protu. Nebijok pabendrauti su tau patinkančios profesijos atstovais, galbūt pažįsti ir tokių, kurių akys spindi  pasakojant apie tai, kokią nuostabią profesiją pasirinko? Ir atkreipk dėmesį – jie jaučiasi išdidūs, o svarbiausia – laimingi!

Tad  pirmas žingsnis – teisingai pasirinkti būsimą profesiją. Tuomet Tavęs laukia antras žingsnis – pasirinkti mokymo įstaigą, kuri  suteiks reikiamų kompetencijų ir galimybę įgyti norimą diplomą.

„Mūsų studijų programos – paklausios, o parengti specialistai turi geras galimybes dirbti pagal įgytą specialybę, –  tvirtina Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius dr. Vaidotas Lygis. –

Kolegijoje visomis išgalėmis siekiame, kad mūsų absolventai būtų visapusiškai paruošti būsimam gyvenimui, kad po studijų jiems netektų varstyti Užimtumo tarnybos durų ar emigruoti. Juolab kad pagal koleginių studijų programą vieninteliai Lietuvoje ruošiame išskirtinių specialybių, tokių kaip miškininkystė, hidrotechninė statyba, sodininkystė, kadastriniai matavimai ir nekilnojamojo turto vertinimas, specialistus, kurių poreikis Lietuvos darbo rinkoje vis dar labai didelis“.

Be to, Kolegijos studijų programoms skiriama daug valstybės finansuojamų vietų – iš pernai priimtų studentų daugiau kaip du trečdaliai studijuoja nemokamai, o nemaža dalis gauna ir stipendiją.

KMAIK atstovai pataria, kaip pasirinkti būtent TAU tinkamą studijų programą

Miškininkystė. Jei Tau nuo mažens patiko būti miške, mėgautis jo teikiamomis gėrybėmis ir atgaiva, jei supranti miško turtų vertę, Tau tiesiog būtina rinktis šią be galo įdomią ir reikalingą specialybę. Ją įgijęs galėsi dirbti valstybinėje ar privačioje įmonėje, nacionaliniame ar regioniniame parke, kurti nuosavą miškininkystės, medelynų ar medienos apdirbimo verslą. Miškas Lietuvoje augo ir augs – jam puoselėti Tavo rankų tikrai prireiks. Miškininkai visuomet didžiavosi savo profesija, jais didžiuojasi ir Lietuva!

Želdynų dizainas. Jei patinka dizainas, laikai save kūrybišku, stilingu ir jaučiančiu grožį, mėgsti būti gamtoje, tarp augalų, ši specialybė – kaip tik Tau. Prisijunk prie linksmų, draugiškų ir kūrybingų studentų būrio – įdomios veiklos čia niekada nestinga. Tik pagalvok: Tavo suprojektuotu parku vaikščios ir džiaugsis Tavo vaikai, o vėliau galbūt ir anūkai! O kaip jaustumeisi glostydamas prieš daugelį metų savo sodinto medžio kamieną? Ir visada atmink – kiekvienas svajoja susikurti sau gražią aplinką, tačiau geriausiai, profesionaliausiai tai padaryti gebėsi tik TU, todėl visuomet būsi geidžiamas specialistas.

Gamtinis turizmas. Gamtinis turizmas visame pasaulyje ir Lietuvoje sparčiai auganti, perspektyvi sritis, prie kurios plėtojimo gali prisidėti ir Tu. Neabejojama, kad Lietuvos gamta, pavyzdingai tvarkomi mūsų miškai bei saugomos teritorijos turi didelį potencialą pritraukti ir užsienio turistus, o juos supažindinti su mūsų krašto turtais reikalingi gamtą pažįstantys ir apie ją papasakoti mokantys gidai. Įgijęs šią specialybę išmoksi ne tik įdomiai pristatyti Lietuvos gamtą turistams, tačiau ir projektuoti rekreacinių teritorijų tvarkymą, planuoti gamtinio turizmo maršrutus, organizuoti gamtinio turizmo verslus. Įsivaizduok, kokį džiaugsmą teikia darbas, kuriame darniai susilieja gamtos  ir žmogaus kūrybiškumas, noras gyventi sveikai ir pažinti supančią aplinką!

Hidrotechninė statyba. Be vandens, jaukių namų ir darnios aplinkos gyventi nemiela – juk tai vieni svarbiausių mūsų šiuolaikinės egzistencijos ramsčių! Būtent patogios, tvarios, jaukios ir ekologiškos žmogaus gyvenamosios aplinkos kūrimui reikalingi aplinkos inžinerijos, hidrotechnikos specialistai. Domiesi inovacijomis, šiuolaikinėmis išmaniosiomis technologijomis, patinka projektuoti? Vilioja konkurencingas atlyginimas? Nori padėti sukurti geresnį, patogesnį gyvenimą daugeliui žmonių? Tuomet rinkis inžinieriaus specialybę! Beje, statybos inžinierių, aplinkos specialistų įsidarbinimo galimybės, pasak Užimtumo tarnybos „Įsidarbinimo galimybių barometro 2020“,  šiuo metu yra išties didelės.

Sodininkystė. Sako, kad sodininkai – patys laimingiausi žmonės, nes šis darbas nekelia streso, yra malonus ir perspektyvus. O kiek džiaugsmo teikia pavasaris, kai žiedais apsipila ir bitėmis sudūzgia sodai, kai išdygsta pirmieji ridikėliai, salotos, sužaliuoja svogūnų laiškai… Ką ir bekalbėti apie rudenį, atnešantį didžiulę kvapnių gėrybių kraitę?.. Įgijęs šią specialybę galėsi dirbti sodininkystės, daržininkystės, gėlininkystės ar šiltnamių ūkiuose arba įkurti nuosavą verslą. Juk Tu – būsimas sumanus specialistas, galintis bet kam duoti patarimų!

Nekilnojamojo turto kadastriniai matavimai. Atliekant nekilnojamojo turto sandorius reikalingi specialūs matavimai bei įvertinimai. Per dieną įvyksta ne vienas sandoris, įsivaizduok, kiek turėtum veiklos – jokios nuobodžios rutinos, puikiausiai patenkinsi ir buvimo gamtoje, ir keliavimo, ir bendravimo su žmonėmis poreikius. Beje, tokių specialistų poreikis didžiulis, jie labai paklausūs! Ir elementaru – paklausūs specialistai gerai uždirba.

Žemėtvarka. Žemė – didžiausias mūsų turtas. Tikslingas teritorijų planavimas suteikia komfortą ir padidina jų pridėtinę vertę. Norėtum prisidėti prie šalies gerovės kūrimo ir padaryti puikią karjerą? Žemėtvarkininko darbas įdomus – juk išmoksi naudotis naujausiomis technologijomis, skaityti įvairiausius žemėlapius, planuoti teritorijas, o kur dar nesibaigiančios kelionės po Lietuvą, buvimas gamtoje… Turbūt ne kartą teko girdėti: „sklypui būtina atlikti geodezinius matavimus“, „teks parengti žemėtvarkos projektą“  ir panašiai. Kaip manai, kas atlieka visus šiuos darbus? Įgyk šią specialybę ir Tau atsivers daugybė durų!

Šiuolaikiniam šalies miškų ūkiui reikalingi kvalifikuoti darbininkai, turintys gerų miškininkystės žinių ir tobulų  praktinių miško darbų įgūdžių. Tokius specialistus rengia KMAIK Profesinio mokymo skyrius. Į šį skyrių priimami moksleiviai baigę 12 arba 10 klasių – suteikiamas vidurinis išsilavinimas ir kvalifikuoto miško darbininko specialybė. Mokantis specialybės dalykų galima pasirinkti vieną iš specializacijų: miško auginimo, mašininės medienos ruošos, medienos apdirbimo bei poilsio miškų tvarkymo. Profesinio mokymo skyriuje veikia vienintelė šalyje moderniųjų medienos ruošos technologijų laboratorija, kurioje moksleiviai mokosi dirbti medienos ruošos mašinomis. Įgiję miško darbininko specialybę absolventai moka taikyti modernias miškininkystės, miško želdymo medienos ruošos bei medienos apdirbimo technologijas, jiems suteikiamos medkirčio, medienos ruošos mašinų operatoriaus – traktorininko profesinės kvalifikacijos.

Šių metų rudenį skyriuje taip pat planuojama pradėti rengti dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojus. Be to, Profesinio mokymo skyriuje nuolat organizuojami medienos ruošos mašinų operatorių, traktorininkų, medkirčių, medienos ruošos darbų vadovų mokymo kursai.

Pagrindiniai studijų KMAIK privalumai:

• Daug valstybės finansuojamų vietų

• Daug praktikų – jos sudaro apie 30 proc.  studijų laiko

• Galimybė iki vienerių metų studijuoti užsienio universitetuose

• Plati akademinė laisvė

• Moderni ir turtinga mokymo bazė

• Patogus ir jaukus studentų miestelis gamtos apsuptyje

• Šilta bendravimo atmosfera

Baigusieji aukštąsias studijas (trijų metų trukmės nuolatinės studijos arba ketverių metų trukmės ištęstinės studijos) įgyja profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį. Po studijų absolventų laukia darbas valstybinėse bei privačiose įmonėse arba nuosavas verslas. Po vienerių metų išlyginamųjų studijų KMAIK studentai turi galimybę tęsti mokslus magistrantūroje Lietuvos bei užsienio universitetuose.

Šiuo metu KMAIK bendruomenė, kurią sudaro beveik 110 darbuotojų ir apie 1000 studentų, pasirengusi naujiems iššūkiams. Kolegija palaipsniui tampa šalyje ir Europoje pripažinta aukštąja mokykla kaip miškininkystės ir aplinkos inžinerijos mokslo ir studijų institucija, kurios veikla grindžiama efektyvia studijų, taikomųjų tyrimų ir verslo sąveika.

Bendradarbiaujant su daugeliu Lietuvos įmonių KMAIK studentams sudaromos realios sąlygos ne tik apsilankyti įvairiuose gamybiniuose objektuose, pamatyti atliekamus darbus, naujai įdiegtas ir diegiamas technologijas, bet ir pasitikrinti, pritaikyti įgytas teorines žinias ir praktinius gebėjimus mokomųjų bei profesinės veiklos praktikų metu.

Daugiau informacijos: www.kmaik.lt