Tikisi, kad paroda – festivalis “Miškai: inovacijos ir tradicijos” taps gražia tradicija

5 rugsėjo, 2019
Pasauliniame kongrese Kaune – moksliniai tyrimai apie žmogaus ir laukinės gamtos sambūvį (ATNAUJINTA)
4 rugsėjo, 2019
Lyduokiuose šurmuliuoja paroda – festivalis “Miškai: inovacijos ir tradicijos” (Papildyta)
7 rugsėjo, 2019

Tikisi, kad paroda – festivalis “Miškai: inovacijos ir tradicijos” taps gražia tradicija

Miškininkai ir kiti miškų ūkio specialistai tikisi, kad miškininkystės paroda – festivalis “Miškai: inovacijos ir tradicijos”, vyksiantirugsėjo 6-7 dienomis taps tradicine kasmetine švente.

Laukia miškininkų bendruomenės susitikimo

Ukmergės rajone, netoli Lyduokių, Siesarties upės slėnyje organizuojamaspecializuota miškų ir medienos pramonės galimybių paroda yra skirta miškininkų vienybei bei Lietuvos urėdijų 100-mečio jubiliejui. Joje vyks mokslinės konferencijos, mokymai, seminarai, Lietuvos medžiotojų trofėjų paroda, taip pat miškininkų, miškininkystės, miško technikos ar kitaip su mišku susijusių įmonių darbuotojų varžytuvės.

Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos (LMSA) pirmininkas dr. Algis Gaižutis įsitikinęs, kad paroda-festivalis bus sėkmingas ir labai įdomus. “Mums didelis pasididžiavimas, kad šis renginys vyks aktyvaus mūsų asociacijos nario Algirdo Augūno žemėje, kurioje auga Lietuvos šimtmečio ąžuolynas. Beje, iniciatyva pasodinti jį priklauso LMSA nariams, kurie generalinės asamblėjos metu paskelbė akciją „Pasodinkime po 100 ąžuolų 100-ui Lietuvos valstybingumo metų“. Vieta ąžuolynui parinkta neatsitiktinai. Čia, kairiajame Siesarties krante, auga garsusis Felinkos ąžuolas – valstybės saugomas gamtos paveldo objektas, – primena LMSA pirmininkas. – Smagu, kad A. Augūnas ne tik investuoja, bet ir rūpinasi, kad tos istorinės vietos būtų lankomos, atviros visuomenei. Parodų šiais laikais vyksta daug, jos lankomos negausiai, tačiau tvirtai tikiu, kad ši, surengta artėjant Miškininko dienai, taps bendruomenės tradicija, istorija ir vyks dar ne vieną kartą“.

Miško darbų rangovų asociacijos pirmininkas Vidmantas Jusas, paklaustas, kokias viltis puoselėja dėl parodos – festivalio “Miškai: inovacijos ir tradicijos”, sakė: “Tikiuosi, kad tai taps tradicija ir ateityje daugiau bus ne paroda, o šventė, proga susitikti miškininkams. Nors ji vyks ne per pačią Miškininko dieną, tačiau tai yra viltis, o iš tos vilties kyla ir džiaugsmas. Mes savo asociacijos rangovus raginame atvažiuoti, tačiau ne vien tik vadus, bet ir visus darbuotojus, kad vyktų bendravimas, šventė, susitikimai. Parodos dabar mažai ką stebina, kas ką nori pamatyti nuvažiuoja vienas pas kitą ir pasižiūri, o kas nori pasirodyti, tas susimoka ir dalyvauja parodose. Labiau akcentuočiau susitikimo prasmę. Man labai patiko parodos, kuriose prieš keletą metų teko dalyvauti Vokietijoje, Bavarijoje, kur susirenka miškininkai, pasipuošę skrybelėmis, apkaišytomis paukščių plunksnomis, bendrauja, sveikinasi, glėbesčiuojasi, šnekasi… Tokio paprasto nuoširdaus bendravimo norisi ir dabar”.

V. Jusas apgailestauja, kad į tokius miškininkų susitikimus keistai žiūri valstybinė miškininkų valdžia. “Gaila, kad darbo dieną žmonės negali atvažiuoti, sudalyvauti seminaruose, telieka tik šeštadienis, sekmadienis. Norėtųsi, kad ir Valstybinių miškų urėdija prie tokios parodos prisidėtų… Bet čia pasvajojimai, o gal ir pirmas žingsnis link Miškininko dienos tradicinio minėjimo. Mūsų yra labai nedaug, bendruomenė nedidelė, nepalyginsi su Bavarija, bet ne visi vienas kitą pažįsta. Būtų smagu, kad per organizuojamus susitikimus atsirastų proga visiems pabendrauti. Tikiuosi, kad tai bus gražios tradicijos pradžia”, – viltingai sako pašnekovas.

Rasa Liškauskaitė