Toliau sodintas „Neregėtos Lietuvos“ ąžuolynas

gegužės 14, 2018
Remigijus Lapinskas:  „Šiukšlėse paskendusi reforma“
gegužės 13, 2018
Įspūdingiausios Lietuvos obelys
gegužės 14, 2018

Toliau sodintas „Neregėtos Lietuvos“ ąžuolynas

Fotomenininkas ir ąžuoliukų sodinimo iniciatorius Marius Jovaiša akcentuoja, kad  „Neregėtos Lietuvos“ ąžuolyno sodinimo šventė  šiemet – jubiliejinė, jau 10-oji. Pirmuosius ąžuolus 2009 metų gegužę pasodino Prezidentas Valdas Adamkus.

Projekto organizatorius fotografas ir leidėjas Marius Jovaiša pasakoja, kad mintis sukurti vieną didžiausių Lietuvoje ąžuolynų kilo rengiantis Lietuvos vardo tūkstantmečio minėjimui 2009 metais. Garbingam jubiliejui buvo išleistas specialus albumo „Neregėta Lietuva“ leidimas, o už kiekvieną parduotą knygą sodinama po ąžuolą. Projektui įgyvendinti valstybė skyrė gražų, puikiai ąžuolams augti tinkamą sklypą pačiame Lietuvos centre, kur pagal specialų Miškotvarkos instituto parengtą projektą kiekvieną pavasarį sodinama tūkstančiai medelių.

Šiuo metu ąžuolyno plotas 40 ha, bet rezerve numatyta iki 100 ha, dabar pasodinta jau virš 30 tūkst. medelių.

„Pats sodinimas, manau, iš esmės jau baigtas, sekančiais metais medelius tik prižiūrėsime, atsodinsime, jei reikės. Taip pat yra minčių įkurti ir reikšmingiausių bei žinomiausių Lietuvos ąžuolų klonų galeriją“, – idėjomis dalijasi sumanytojas.

Prieš dešimtmetį pasirodęs albumas „Neregėta Lietuva“ tapo populiariausia Lietuvą pristatančia knyga. „Neregėta Lietuva“, išversta į 11 kalbų, apkeliavo visą pasaulį. M. Jovaišos fotografijų parodos surengtos 36-iose valstybėse, parduoda beveik 100 tūkst. albumo egzempliorių. Jo autorių Marių Jovaišą Prezidentas Valdas Adamkus apdovanojo medaliu už nuopelnus Lietuvai.

Naujai leidžiama knyga atskleis ne tik gražiausius Lietuvos kraštovaizdžio kampelius, bet ir meniškai, nematytai pristatys naujausius mūsų pasiekimus mokslo, inovacijų, technologijų srityse. Visa tai bus praturtinta įspūdingais tradicijų ir paveldo vaizdais. Ši knyga bus gerokai įvairiapusiškesnė: čia tilps ir kelių tūkstančių metų senumo žynio apeiginis vėrinys, ir unikalūs velykiniai margučiai, ir lietuvių kalba, ir lazeriai, ir DNR kodo redagavimo technologijos, ir ryto rūkais apdangstyti Nėries pakrančių miškai.

„Visiems Gamtos mylėtojams linkiu sveikai aktyviai gyventi ir kuo daugiau būti lauke, mylėti supančią aplinką ir ta meile uždegti jaunimą!“- linki leidinio autorius.Varytė

Foto iš asmenio M. Jovaišos archyvo ir D. Šerono

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

WordPress Lightbox Plugin