Urėdijos išregistruotos iš Juridinių asmenų registro

sausio 17, 2018
Skelbiamas Valstybinių miškų urėdijos vadovo konkursas
sausio 17, 2018
Lūšiukai dūksta „Žvėrinčiuje“
sausio 18, 2018

Urėdijos išregistruotos iš Juridinių asmenų registro

Visos Lietuvoje veikusios 42 VĮ miškų urėdijos sausio 16 d. vakare  jau buvo išregistruotos iš Juridinių asmenų registro, pranešė Aplinkos ministerija, remdamasi Registrų centro informacija. Išregistravus urėdijas, iš pareigų atšaukti ir likusieji jų vadovai.   

Buvusios valstybinės miškų urėdijos tapo naujos valstybinių miškų valdytojos  –  naujai  įsteigtos VMU regioniniais padaliniais ( filialais), kuriems vadovauja paskirti laikinieji vadovai iš likusiųjų dirbti urėdijų darbuotojų. Kartu tai reiškia, kad visas urėdijų valdytas turtas ir visi valstybiniai miškai jau yra administruojami vienos VMU.

Aplinkos ministerijos tvirtinimu, Generalinė miškų urėdija galutinai bus likviduota iki š. m. gegužės 31 dienos.

“Šiek tiek daugiau nei per savaitę įvyko esminiai valstybinių miškų valdymo pokyčiai – veiklą pradėjo VĮ Valstybinių miškų urėdija, kuriai perduotas miškų valdymas, išregistruotos senosios urėdijos ir atšaukti likę jų vadovai. Šiuo metu pagrindinis mūsų uždavinys – padėti naujajai įmonei tapti modernia, skaidria ir pažangia bei siekti jos ekonominių ir aplinkosaugos tikslų balanso“, – teigia  aplinkos viceministras Martynas Norbutas.

Toliau  konsoliduojant valstybinių miškų valdymą, VMU filialų  skaičių per šiuos metus siūloma sumažinti nuo 42 iki 26 padalinių. Galutinai VMU ir jos padalinių struktūrą turėtų patvirtinti VMU valdyba. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas  LTR laidoje “Dėmesio centre”  trečiadienį (sausio 17 d.) kalbėjo, kad VMU valdyba įmonės struktūrą svarstys ir turėtų patvirtinti šį penktadienį. Jis tikisi, kad bus pritarta reformos iniciatorių pasiūlytam modeliui.

Neaišku, ar bus atsisakyta ir istoriškai bei tradiciškai svarbaus žodžio urėdija, kurį pakeis jokių emocijų ar tęstinumo nekeliantis pavadinimas padalinys.   

Aplinkos ministras laidoje taip pat  informavo, kad tęsti darbą naujoje VMU iš buvusiųjų  maždaug 4 tūkst. darbuotojų atsisakė apie 350žmonių – daugiausia miško darbininkai ir urėdijų administracijų darbuotojai.

Vis dėlto prie šio skaičiaus dar reikėtų pridėti iš pareigų atšauktus urėdus, dalį GMU darbuotojų ir tuos, kurie bus atleisti vykdant VMU padalinių jungimą. Akivaizdu, kad dalies specialistų etatų būtent dėl to nereikės, tad galutinis iš sistemos pasitraukusių žmonių skaičius bus aiškus greičiausiai tik po pusmečio ar metų pabaigoje, taip pat ir jiems išmokėta kompensacijų suma. Šiuo metu skelbiama, kad ji sieks apie 4 milijonus eurų. 

Gauti finansinės naudos, t.y. ekonomijos iš urėdijų administracinės reformos – sujungimo į vieną įmonę, tikimasi 2019 metais. Koks ekonominis efektas bus iš ūkinės ir kitos veiklos, parodys  tik ateitis.    

www.miskininkas.eu