Užutrakio dvare įvyko tarptautinio JMB konkurso nacionalinės varžytuvės

Miško kirtimo norma padidinta su niekuo nederinus. Kodėl tyli aplinkosaugininkai? (papildyta Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vadovo N. Kupstaičio komentaru)
27 spalio, 2021
Festivalyje „Nepatogus kinas“ – dėmesys aktualiausioms gamtosaugos problemoms
27 spalio, 2021

Užutrakio dvare įvyko tarptautinio JMB konkurso nacionalinės varžytuvės

Užutrakio dvare spalio 22 d. įvyko tradicinio tarptautinio jaunųjų miško bičiulių (JMB) konkurso nacionalinė dalis. Šį jaunųjų miško draugų konkursą organizuoja YPEF (Young People in European Forests) organizacija, vienijanti miško ir gamtos puoselėtojus iš  devynių Europos šalių Austrijos, Čekijos, Estijos, Vokietijos, Graikijos, Vengrijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos.

Paprastai konkurso dalyviai po savo šalyse vykusių atrankų susitinka rungtis tarptautiniame konkurse kurioje nors vienoje iš minėtų valstybių. Šiemet dėl pandemijos apsiribota nacionaliniais konkurso etapais. Šįkart respublikinio konkurso tema – „Miškas klimato kaitos kontekste“.

„Miškai – vienas iš veiksnių kovoje su klimato kaita. Taip jau sutapo, kad šią savaitę minima ir Klimato savaitė, kurios tema „Kodas: raudona“. Raudona spalva pasirinkta kaip ženklas, kad veiksmų dėl sparčiai besikeičiančio klimato reikia imtis dabar“, – atidarydama konkursą sakė jo vertinimo komisijos pirmininkė, Aplinkos ministerijos Miškų politikos grupės vyr. specialistė Anžela Valainė.

Gražiame edukaciniame renginyje penkios jaunuolių komandos iš įvairių Lietuvos kampelių  pristatė parengtus pranešimus konkurso tema.Jie buvo vertinami pagal temos ir siunčiamos  žinutės aktualumą bei aiškumą, idėjos kūrybiškumą, taip pat techninį sprendimą, pristatymo sklandumą ir originalumą.

Daugiausia balų šiame etape surinko Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda „Žuvėdra“, kurių pranešimo mintis – jog „keičiasi ne klimatas, keičiasi žmogus ir norint pakeisti esamą situaciją, reikia ne kalbėti, o daryti.“  

Kitame konkurso etape jo dalyviai savo žinias demonstravo atsakinėdami į pusšimtį testo klausimų (anglų kalba) Europos miškų tematika. Čia nepralenkiami buvo Tauragės rajono Žygaičių gimnazijos komandos „Skroblas“ dalyviai.

Po pristatymų ir žinių patikrinimo komandos savo kūrybiškumą ir žinias pademonstravo praktinėse užduotyse Užutrakio parke. Jie ieškojo skirtingų medžių lapų, kankorėžių, galimų miško gyvūnų gyvenimo vietų ar paukščių platinamų sėklų, taip pat turėjo nustatyti medžių aukštį ir amžių, apskaičiuoti ardus. Šiame konkurso etape laimė ir vėl šypsojosi „Žuvėdros“ komandai.

Nenuostabu, kad suskaičiavus visų konkurso etapų rezultatus, pirmąją vietą laimėjo būtent  Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos komanda „Žuvėdra“. Komandos narės Justina Simonaitė ir Augustė Ivanova, į klausimą, kur slypi jų entuziazmo, žinių ir meilės aplinkai paslaptis, choru atsako – Jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė Oksana Gončarova, užkrečianti  vaikus nuoširdžiu rūpesčiu gamta. „Mes matome, kaip ir kur gamtai skauda, todėl skauda ir mums. Ir mes čia pat sprendžiame gamtos problemas, nesėdime ir nekalbame, mes galvojame, rašome projektus, organizuojame įvairias akcijas ir dirbame reikalingus darbus. Kartu su Valstybinių miškų urėdijos Švenčionėlių regioniniu padaliniu galime nudirbti mažus mums, bet didelius gamtai dalykus. Tik taip galime pagelbėti savo aplinkai ir pasauliui“, – kalba JMB narės.

Antrąją vietą užėmė „Lapuočių“ komanda iš Kulautuvos pagrindinės mokyklos, o komanda iš Žygaičių gimnazijos laimėjo trečiąją vietą.

Konkurso nugalėtojus vertino komisija, sudaryta iš Aplinkos ministerijos, Valstybinių miškų urėdijos, Lietuvos miškininkų sąjungos  ir kitų organizacijų atstovų.

Parengta pagal VMU inf.