ATNAUJINTA Valstybinių miškų valdymo konsolidavimas vienoje valstybės įmonėje

31 liepos, 2017
Aplankyk ir pasidalink vaizdu, kurio gali nebelikti – Jonavos žemyninė kopa
31 liepos, 2017
Gruzinai miškininkystės patirties semiasi Lietuvos urėdijose
1 rugpjūčio, 2017

Pristatyta naujosios  „Valstybinių miškų urėdijos“ struktūra ir  funkcijos

 

Penktadienį, liepos 28 d., Vilniuje miškų urėdijų specialistams, miškininkų profsąjungų vadovams, miškų urėdų tarybos valdybos, Generalinės miškų urėdijos, Valstybinio miškotvarkos instituto atstovams bei kitiems miškų sektoriaus darbuotojams pristatyti Aplinkos ministerijos (AM) darbo grupės siūlymai dėl valstybinių miškų valdymo konsolidavimo vienoje valstybės įmonėje „Valstybinių miškų urėdija“ (VMU). Ji nuo 2018 m. sausio 1 d.  bus įsteigta ir realiai jos struktūra su 26 filialais suformuota per metus iš  šiuo metu veikiančių 42 miškų urėdijų, Valstybinio miškotvarkos instituto bei  Generalinės miškų urėdijos (GMU).

 

Naujosios VMU struktūrą ir funkcijas pristatęs aplinkos ministras Kęstutis Navickas pažymėjo, kad miškų urėdijų pertvarka yra nukreipta ne vien į ekonominius rodiklius, bet orientuota ir į socialinius klausimus, t. y. ja siekiama suvienodinti ir pakelti valstybiniame miškų sektoriuje skirtinguose regionuose dirbančių žmonių atlyginimus bei pagerinti darbo sąlygas modernizuojant sistemą. Be to, reformos metu atleidimo lapelius gaus tik reorganizuojamų įmonių ( urėdijų) vadovai, o visi kiti darbuotojai išsaugos darbo vietas. Vėliau, jungiant urėdijas, dalis filialų specialistų jau gali netekti užimamų pareigų, pavyzdžiui, nereikės dviejų vyr. miškininkų, bet bus galimybė pereiti į kitas pareigas. VMU ir jos filialų vadovai bus skiriami tik konkurso būdu.

 

Naujai VMU vadovaus 7 asmenų valdyba, iš jų 4 bus nepriklausomi. Būtent ji tvirtins galutinę valdančiosios įmonės ir jos padalinių struktūrą. Į centrinį aparatą įjungiamą Valstybinį miškotvarkos institutą numatoma palikti Kaune, o dalį GMU, taip pat ir urėdijų specialistų pakviesti į VMU administraciją centralizuojamoms funkcijoms vykdyti. Urėdijų medelynai greičiausiai bus pavaldūs ne filialui, o centrinei administracijai, tačiau filialams iš esmės liks visi iki šiol patikėti darbai, iš jų ir į filialo medienos ruošos padalinį iš girininkijų perkelta medienos ruoša. Vidutiniškai filiale su girininkijomis turėtų dirbti apie 50 specialistų, tačiau jų skaičius priklausys ir nuo filialui priskirto miškų ploto bei kirtimo apimčių, o turimos technikos bazė išliks ten, kur tikslinga ją turėti ir aptarnauti. Filialas turės savo sąskaitą, tam tikrą savarankiškumą, vykdys viešuosius pirkimus ir pan.

 

Kur įsikurs VMU administracija, kol kas tėra tik siūlymai – aplinkos ministras ją įsivaizduoja Panevėžio rajone, Katinų kaime, tuo tarpu urėdijų ir mokslininkų atstovai mano, kad į šį kaimą  pritraukti aukščiausios klasės specialistų bus sudėtinga.

 

„Pristatytas pirminis AM darbo grupės siūlymas dėl būsimos įmonės struktūros ir funkcijų. Pirmas tikslas – su jais supažindinti miškininkus, kurie grįžę į savo darbo vietas apie tai galėtų informuoti savo kolegas. Antra – jie taip pat pakviesti pateikti savo siūlymus ir savo matymus, kaip turėtų būti  koreguojama AM darbo grupės pateikta struktūra“, – sakė AM darbo grupės narys, AM  Gamtos apsaugos ir miškų departamento direktorius Donatas Dudutis.

 

Jis patikino, kad visais atvejais reikės atsižvelgti į konkrečios vietos sąlygas, nes siūloma tipinė  pavyzdinė struktūra vidutinio dydžio filialui. Iš auditorijos reformos projekto rengėjai išgirdo pastabų ne tik apie galimus VMU struktūros pakeitimus, bet ir apie miško inžinierių, kitų specialistų  papildomą poreikį atitinkamuose padaliniuose.

 

„Išgirdome klausimus, kuriuos dar turėsime pagilinti. Dabar darbo grupės atstovai važiuos į visas miškų urėdijas, taip pat  Miškotvarkos institutą ir kai gausime pasiūlymus iš visų, bus galima detalizuoti schemas. Galutinis jų modelis turėtų būti parengtas iki šių metų pabaigos, o kitąmet jau prasidėtų reali reformos eiga“, – aiškino D. Dudutis.

 

AM darbo grupės naujos miškų valdymo įmonės ir jos filialų struktūros apmatai bus išsiųsti visoms miškų urėdijoms ir kitoms sistemos institucijoms bei laukiama racionalių pastabų. Pristatyme dalyvavusios auditorijos teigimu, Miškų įstatymas priimtas ir dėl jo daugiau laužyti iečių neverta, o žiūrėti, kaip geriau vykdyti.

 

www.miskininkas.eu

 

Plačiau apie tai:

Valst_misku_konsolidavimas_AM_2017_07_26_pat