Valstybinių miškų urėdija pradėjo prekybą Kalėdų eglutėmis

Medžiotojai tikisi, kad naujasis aplinkos ministras turės tvirtą stuburą
28 lapkričio, 2020
Medienos rinka rodo atsigavimo ženklus – medienos kaina didėjo 20 proc.
29 lapkričio, 2020

Valstybinių miškų urėdija pradėjo prekybą Kalėdų eglutėmis

Valstybinių miškų urėdija (VMU) pradėjo prekybą kalėdinėmis eglutėmis. Įmonės regioninių padalinių medelynuose ir girininkijose galima įsigyti medelių iš miško, plantacijų, eglučių ir kėnių vazonuose, taip pat visų rūšių medelių šakų. Detalią informaciją apie medelių kainas ir jų pardavimo vietas galima rasti VMU tinklalapyje arba oficialioje Facebook paskyroje.

„Jaučiame, kad jau prasidėjo gražiausių metų švenčių laukimas – gyventojai domisi eglutėmis, važiuoja į medelynus, renkasi, klausia patarimų. Todėl džiaugiamės, kad ir mes, miškininkai, galime prisidėti prie šventinės nuotaikos kūrimo, jaukių šeimos tradicijų. Kalėdiniai medeliai urėdijos medelynų plantacijose auginami tam, kad gyventojai namus papuoštų atsakingai užaugintomis eglutėmis“, – teigia VMU vadovas Valdas Kaubrė.  

Kainos nepakito

Šiemet Kalėdų medelių kainos beveik tokios pat, kokios buvo ir prieš metus. Paprastoji eglutė iš miško kainuoja 2-36 eurų, užauginta plantacijoje – 5-20 eurų, o vazonuose – 8-40 eurų. Kaip ir kasmet, brangesnės yra plantacijose užaugintos pušys (juodoji ar kalninė; 8-80 Eur), baltoji, dygioji ir sidabrinė eglės (8-112 Eur) bei kėniai (8-80 Eur). Kainos priklauso nuo augalo dydžio: parduodami 0,5-4 m aukščio kalėdiniai medeliai. Visų rūšių medelių šakos kainuoja po 1 eurą.

Perkant didelį kiekį kalėdinių medelių taikoma nuolaida: vienu metu įsigyjant 51-100 vnt. – 5 proc.,  daugiau kaip 100 vnt. – 10 proc. Medelynuose ir girininkijose medelių kainos vienodos.

Atsiskaitymas dėl saugumo – tik banko kortelėmis

Dėl visų saugumo atsiskaitant už eglutes VMU priims mokėjimus tik negrynaisiais pinigais, t. y. atsiskaityti galima banko kortele ar virtualiąja kortele išmaniajame telefone. Taip pat reikia  dėvėti kaukę, laikytis 2 metrų atstumo, įėjus dezinfekuoti rankas, prekybos vietoje nesibūriuoti daugiau nei 5 asmenims.

Miškininkų patarimai

Įsigijus kalėdinį medelį nereikia skubėti jo statyti namų viduje ir išsyk puošti. Svarbu augalui duoti laiko priprasti prie temperatūros skirtumo, tad būtų gerai jį palaikyti garaže ar kitoje, kiek vėsesnėje namų erdvėje kelias dienas, kol augalas apsipras. Kalėdinio medelio nestatykite šalia radiatorių ar židinio. Jei kambaryje grindys šildomos – medelį pakelkite nuo žemės.

Medelius vazonuose svarbu reguliariai laistyti – ne mažiau kaip kartą per savaitę. Įsigijus nukirstą spygliuotį rekomenduojama jį laikyti stove su vandens talpa. Medelių vazonuose nepatartina tręšti – tai bus galima daryti juos pasodinus lauke jau pavasarį.

Parengta pagal VMU inf.