Valstybinių miškų urėdijai patalpų ieškoma Vilniuje

Kompensacijos už veiklos apribojimus
19 vasario, 2020
Vidmantas Verbyla: „Labai svarbu, kad Lietuvos miškininkų sąjunga vienytų visus miškininkus“
25 vasario, 2020

Valstybinių miškų urėdijai patalpų ieškoma Vilniuje

Praėjusių metų pavasarį imta kalbėti, kad Lietuvos valstybinius miškus valdančios VĮ Valstybinių miškų urėdijos (VMU)  administracija įsikurs Kazlų Rūdoje,  buvusios Kazlų Rūdos mokomosios  miškų urėdijos patalpose. Šiandien viskas apsivertė aukštyn kojom – patalpų ieškoma Vilniuje.  Kodėl  atsisakoma garsiai skelbtos regionų stiprinimo politikos?

„Politinis sprendimas priimtas, bet dar liko detalės  – turi būti pateikti galutiniai skaičiavimai. Svarstyta keletas alternatyvų, viena iš jų – Kazlų Rūda.  Be to, savivaldybė yra viena iš miškingiausių, joje veikia ne viena miško pramonės įmonė“, – tuomet kalbėjo aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Šių metų sausį ministras sakė, kad šiuo metu atnaujinama įmonės strategija, rengiamas naujas  ministerijos lūkesčių laiškas VMU. „Galutinį sprendimą, kur bus perkelta VMU administracija, priims įmonės valdyba. Tikiuosi, kad sprendimai bus paskelbti šių metų pirmaisiais mėnesiais“, – teigė ministras.

Perkėlimui trukdo informacinių sistemų spragos

Kalų Rūdos savivaldybės meras Mantas Varaška šių metų pradžioje paklaustas, ar dar tiki, kad Valstybinių miškų urėdija bus perkelta į Kazlų Rūdą, atsakė, jog svarbu ne tikėjimas, o sakomi teiginiai ir vykstantys arba nevykstantys darbai.

“Aplinkos ministro teiginiai apie VMU atkėlimą buvo išsakyti dar 2019-ųjų balandį, – priminė meras. – Dabar jau 2020-ųjų vasaris, tačiau nėra jokių konkrečių veiksmų, datų, įpareigojimų, kaip tai padaryti. Seimo rinkimai jau po kelių mėnesių. Akivaizdu, jog net ir priėmus sprendimus perkelti VMU ar jos dalį iš Vilniaus bei juos vykdyti užtruktų bent pusmetį ar metus (kompensacijos, patalpų pritaikymas, naujų darbuotojų suradimas ir pan.). Tačiau per tą laiką mes, Kalų Rūdos savivaldybės tarybos dauguma, nesulaukėme jokio aiškumo iš ministro, kaip ir kada tai turėtų vykti. Ministras net neatsakė, ar urėdijai būtų reikalingos verslo centro patalpos, kurias mes laikėme nežinioje iki 2019-ųjų pabaigos. Ministras apskritai tris mėnesius nesugeba atsakyti į tarybos daugumos kvietimus susitikti šiuo ir kitais klausimais”.

Tačiau M. Varaška patenkintas, kad pernai, gruodį,  pavyko susitikti su  VMU vadovu Valdu Kaubre. “Iš jo supratome, kad dėl informacinių sistemų spragų dalies VMU iškelti iš Vilniaus nepavyktų bent pusantrų metų, o visos VMU iškėlimas iš esmės reikštų visų jos darbuotojų netektį. Per apklausą  94 proc. VMU darbuotojų nurodė, jog darbovietę perkėlus į Kazlų Rūdą ar Panevėžio rajoną, jie pasirinktų kitą darbą. Todėl mes matome, jog VMU perkėlimas iš Vilniaus į Kazlų Rūdą artimiausiu metu nerealus”.

Kazlų Rūdos mero mintis patvirtino ir VMU

2018 m.  sujungus 42 urėdijas ir Valstybinį miškotvarkos institutą į vieną įmonę, centrinė administracija įsikūrė Vilniuje, čia pradėta formuoti nauja aukštos kompetencijos vadovų bei specialistų komanda.  Tačiau, pasak VMU direktoriaus Valdo Kaubrės, didžioji dalis miškininkystės specialistų dirba regionuose.

„Valstybinių miškų urėdijoje iš viso yra apie 3000 darbuotojų.  Šiuo metu centrinė būstinė yra Vilniuje, Savanorių prospekte, nors svarstymų perkelti darbuotojus į kitą vietą regionuose, pavyzdžiui, į Kazlų Rūdą, tikrai buvo. Tačiau buvo atlikta VMU darbuotojų apklausa, konkrečiai klausiant, ar jie sutiktų važinėti į darbą Kazlų Rūdoje. Net 90 proc. centrinės administracijos apklaustųjų kategoriškai pasisakė prieš kėlimąsi. Žmonės įvertina tai, kad kelyje tektų praleisti daug laiko, išaugtų kuro sąnaudos. Nors persikėlimas iš sostinės ir buvo svarstomas, vis tik iš naujo surinkti naują kompetentingų ir savo darbą  išmanančių žmonių komandą – būtų didžiulis iššūkis“, – įsitikinęs VMU direktorius.  Anot jo,  jei vis dėlto tai įvyktų, didžioji dalis darbuotojų paliktų VMU, tai  būtų didžiulis smūgis įmonei, įgyvendinančiai užsibrėžtus ambicingus veiklos tikslus, apie tokią situaciją daug diskutuota ir su jos steigėja – Aplinkos ministerija.

Šiuo metu, pasak V. Kaubrės, VMU  bendradarbiauja su Turto banku, kartu analizuojama, kuris valstybei priklausantis nekilnojamasis turtas labiausiai tiktų VMU administracijai. Keletas vietų jau buvo apžiūrėtos, tačiau sprendimai dar nepriimti.

http://miskininkas.eu/vmu-centrine-bustine-isikurs-kazlu-rudoje/

http://miskininkas.eu/%ef%bb%bfkazlu-ruda-laukia-vmu-ikurtuviu-2/

Rasa Liškauskaitė

http://miskininkas.eu/vmu-centrine-bustine-isikurs-kazlu-rudoje/nggallery/thumbnails
http://miskininkas.eu/vmu-centrine-bustine-isikurs-kazlu-rudoje/nggallery/thumbnails