Vandalizmas: pažintinio tako rodyklės – po įklimpusio automobilio ratais

25 gegužės, 2019
Miško darbų rangovų Rezoliucija: ignoruojama visuma veiksmų, leidžiančių sėkmingai ugdyti miškus ir iš jų gauti atitinkamą naudą
24 gegužės, 2019
Vincas Žemaitis – Lietuvos girių karalius
30 gegužės, 2019

Vandalizmas: pažintinio tako rodyklės – po įklimpusio automobilio ratais

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) Šalčininkų regioninio padalinio vadovę Boženą Golubovską šokiravo vandalizmas Parudaminos girininkijos pažintiniame miško turto take. Jame išlaužytos pažintinio tako rodyklės ir pakištos po įklimpusio automobilio ratais. Ilgametė miškininkė teigia, kad žmonių išmestos padangos miške ar kitos šiukšlės jau seniai nestebina, tačiau taip nuniokotus informacinius ženklus ji mato pirmą kartą.

„Parudaminos girininkijoje yra pažintinis miško turto takas. Informacines rodykles šiam takui išdrožė mūsų dailidė. Deja, teko jas rasti purvo krūvoje sulaužytas. Kažkas važiavo miško kvartaline linija, įklimpo ir nieko geresnio nesugalvojo, kaip išlaužyti netoli esančias informacines rodykles ir jas pakloti po automobilio ratais, kad būtų paprasčiau iš klampynės išvažiuoti. Apmaudu, kad vis dar atsiranda tokių kenkėjų“, – sako VMU Šalčininkų regioninio padalinio vadovė.

Anot B. Golubovskos, neatsakingo miško lankytojų elgesio padarinius miškininkams tenka tvarkyti dažnai. Ypač pavasarį, po padangų keitimo sezono. Vien tik šį pavasarį Šalčininkų regioninio padalinio administruojamuose miškuose miškininkai surinko daugiau kaip 1200 senų padangų. Daugiausiai jų randama miškuose netoli sostinės, prie kolektyvinių sodų, didesnių gyvenviečių.

„Yra civilizuoti būdai, kur ir kaip priduoti senas padangas. Ir visi tai žino, tik gaila, kad trūksta sąmoningumo bei renkamasi paprasčiausias būdas – tiesiog išversti padangas miške. Vis daugiau atsiranda ir stambiosios technikos padangų. Aplinkai tai didelė žala. Padangos suyra daugiau kaip per šimtą metų ir išskiria pavojingas medžiagas. Mums nereikia užterštų, prišiukšlintų miškų, todėl visa tai tenka surinkti ir išvežti“, – aiškina B. Golubovska.

Ji primena, kad padangas ir kitas stambias atliekas galima pristatyti į atliekų surinkimo aikšteles. Aikštelės priima iki penkių vienetų senų padangų. Jas turi priimti ir padangų pardavėjai: jeigu padangų yra atiduodama tiek pat, kiek perkama ir jei jos skirtos to paties tipo transporto priemonei, visi pardavėjai privalo nemokamai iš pirkėjo paimti senas padangas. Tą patį galima padaryti ir keičiant padangas autoservisuose.

Parengta pagal VMU inf.