Vaško „Kvaae“ idėja žavi paprastumu

Sveikiname redaktorę Angelę Adomaitienę gimtadienio proga
3 lapkričio, 2020
Saugoti NATURA 2000 tinklo teritorijas – ekonomiškai naudinga
3 lapkričio, 2020

Vaško „Kvaae“  idėja  žavi  paprastumu

Natūralias, nekenksmingas gamtai ir žmogui augalų apsaugos priemones naudojo jau mūsų senoliai: vašką, lajų, anglį, augalines dervas, kanifoliją, aliejų, avių vilną, pakulas ir kitas medžiagas. Pravartu atsigręžti į patirtį ir išmintį, juolab kad  šiandieninės technologijos leidžia tokius būdus naudoti daug efektyviau ir plačiau.

Vaško „Kvaae“ idėja žavi paprastumu bei natūralumu. Šios priemonės veikimo principas yra visiškai kitoks nei insekticidų ir nekenkia aplinkai. Dėl ant sodinuko  susidarančio vaško sluoksnio pušiniai straubliukai negali graužti jo kamieno audinių, nes šiems kenkėjams nepatinka vaško skonis, todėl jie šį augalą aplenkia. Taip  apsaugomas ir sodinukas, ir nesunaikinamas vabzdys. Toks metodas leidžia atželdinti iškirstus miškus ir išlaikyti nepažeistą jų natūralią ekosistemą.

„Kvaae“  vaško sudedamosios dalys kruopščiai parinktos, kad tausotų aplinką, suteiktų vaškui elastingumo, o ryški balta spalva saugotų nuo saulės spindulių tiek vaško sluoksnį, tiek  patį sodinuką. Be to, ryški spalva atbaido pušinius straubliukus, kenkėjai rečiau puola, tad  jų mažiau randama ant augalo.

Miškininkas, kuris sodindamas mišką siekia tausoti ir aplinką, renkasi naujus, pagrįstus metodus. Vaško „Kvaae“ užduotis – apsaugoti augalus nežalojant gamtos.

https://www.facebook.com/messenger_media/?thread_id=100026902386765&attachment_id=4072921646061427&message_id=mid.%24cAAAADPc6_IN7uUb60V1iAFupbHfm

Gamintojas:

Norsk Wax AS   

www.norskwax.no                                                            

Platintojas Lietuvoje

Mob. tel. : 8 685 21 688

 El. paštas: info@graderlitas.lt

www.graderlitas.lt

Užsakymo Nr. 000402