Verslininko traktorius CLAAS patikimai dirba miške – gamina biokurą

Sveikinam miškininkus
17 rugsėjo, 2021
Nacionalinio susitarimo dėl miškų proceso vizijos etapą užbaigs visų sektorinių grupių forumas
20 rugsėjo, 2021

Verslininko traktorius CLAAS patikimai dirba miške – gamina biokurą

UAB “Judrės medis” savininkas Raimondas Rėbžda iš įmonės “Baltic Agro  Machinery” nusipirko galingą ”CLAAS XERION 5000 TRAC VC”  su pasukama kabina. O vienas iš norų – kad galėtų prie jo prijungti medienos smulkintuvą ir gaminti šiuo metu Lietuvai ypač  reikalingą biokurą.

Technika patikimam verslui ir ūkiui

“Judrės medis” savininkas Raimondas Rėbžda rodo ne tik naują pirkinį, bet kalbą ir apie įsisenėjusias bėdas. Iš Baltarusijos pigiai įvežamas biokuras ne vieną verslininką varė į neviltį, bet Raimondas rankų nenuleido. Dirbo kaip dirbęs, tik technika sustreikavo. Smulkintuvą įsigijo, po to ir traktoriaus prie jo prireikė. Draugai iš Latvijos patarė: užsuk pas tuos, kurie prekiauja technika, pavyzdžiui, “Baltic Agro Machinery”. Nuvyko ir apžiūrėjo, ir nusipirko  iš jų galingą traktorių, kad galėtų su juo naudoti jau turimą medienos smulkintuvą.

Po trijų savaičių traktorius  “CLASS XERION 5000 TRAC VC” kartu su smulkintuvu jau stovėjo prie ūkininko miško, iš kurio buvo vežami menkaverčiai, smulkinimui tinkantys medžiai. Technika dirbo puikiai.  Traktoriaus kabina kaip kabinetas – kompiuteris rodo, kas lauke, ką patraukti, ką pakelti. R. Rėbžda sako turėjęs puikių specialistų, kurie viską jungė, prijungė – smulkintuvas su traktoriumi dirba darniai. Raimondas džiaugiasi, nors kaip tikras žemaitis žodžiais nesimėto. “Mercedes Bendz” variklis patikimas, net jei kada nors ir sugestų, antrą sykį rinkčiausi “Mercedes Bendz”, – tikina matantis galimybes dirbti su tokia technika.

Šalia įsuktos gamybos buvo ir miškų šeimininkas Romas, iš kurio perkama žaliava biokurui. “Gal ūkininkas už tuos pinigėlius, kuriuos jam moku, eglučių nusipirks naujam  miškui atsodinti, gal kokiam kitam reikalui panaudos, bet palikti 3000 kietmetrių kad supūtų  –  būtų visiška nesąmonė”,–  įsitikinęs Raimondas. 

Kaina atitiko lūkesčius

Kai Raimondas įsigijo traktorių ”CLAAS XERION  5000 TRAC V5”, per tris savaites darbas jo įmonėje įgavo naują pagreitį. Į klausimą, kaip šiandien jam sekasi Judrės girininkijos miškuose, atsakė: “Be geros technikos mes taip dirbti negalėtume. Štai  per dieną 15 mašinų  išvežame smulkintos medienos tik todėl, kad turime galingą traktorių ir smulkintuvą. Kaina buvo mums tinkama, šiek tiek savo lėšų investavome, kad galėtume sujungti įrengimus vieną prie kito”,  –  pasakoja verslininkas.

Raimondas kalba, kad investuojant į biokuro gamybą pirmas žingsnis buvo smulkintuvas, bet ką daryti, jei neturi galingo traktoriaus. “Pavyko gauti smulkintuvą, į  kurį daug investavome, bet neturėjome kas jį “sukins”. Buvo pasirinkti du variantai, bet man draugai Latvijoje, patarė, kad CLAAS geriausias  pasirinkimas: ekonomikesnis. Ekonomiškesnis, patogesnis ir dar kabina apsisuka, –  žemaičiuoja Raimondas, –  To aparato negali greičiau tempti daugiau nei 40 km per valandą.  O galingumas ir ekonomiškumas labai geras. Du šitie įrenginiai susiženijo. Aš nemaniau, kad jie man taip greitai duoklę atiduos. Tad labai džiaugiamės. Kelias dienas dirbę dar nesupratome, bet dabar per trečią savaitę jau galime pasakyti, kad šio traktoriaus dėka per dieną 10-15 mašinų su smulkinta mediena išvažiuoja vartotojams”.

Didelį kolektyvą turintis verslininkas  giria jauną, vos  20 metų vairuotoją, pasakoja ir apie savo ūkį  –  10 vilkikų, 3 skiedrovežius, malūnų – irgi tris, dar bus ketvirtas. Viską prižiūri, laidus sujungia patikimas darbuotojas Tomukas, įrenginį valdo Audrius, o ir visi kiti yra “superiniai”, gražiomis pavardėmis – Stasys Šarka, Algimantas Kalėda …

Visuose CLAAS  XERION modeliuose –  „Mercedes Benz“ varikliai

Apie  Raimondo  pirkinio techninius parametrus, privalumus bei kokiems darbams jį galima naudoti  –  medienos segmentui, siloso gamybai, sniego valymui ar kitiems – pakomentavo ir pardavėjai.

“Baltic Agro Machinery  vadybininkas Martynas Milčius sakė, kad CLAAS XERION traktoriai yra trijų tipų: “Su fiksuota kabina, apsisukančia kabina ir šone sumontuota kabina. Taip pat yra dvi važiuoklės – ratinė ir vikšrinė. “ Xerion 5000 Track VC” pagrindinis išskirtinumas, kad jis turi hidrauliškai apsisukančią kabiną. Tai leidžia operatoriui puikiai matyti ir kontroliuoti prikabintą padargą, įrenginį. CLAAS XERION traktoriai pasižymi universalumu, jie gali būti pritaikyti žemės ūkyje, atlikti traukos darbus, minti silosui ant tranšėjų”,- aiškino pašnekovas.

M. Milčius pabrėžė, kad šiuo atveju traktorius pirktas konkrečiam tikslui  – biokuro gamybai. Be to, tokio tipo taktoriai tinka darbui su komunaline technika, t.y. sniego valymui, žaliųjų teritorijų priežiūrai ir kitiems darbams.  Visuose CLAAS XERION modeliuose montuojami „Mercedes Benz“ varikliai, išvystantys iki 520 AG pajėgumą. Taip pat traktoriai komplektuojami su ZF belaiptėmis transmisijomis.

Pasak M. Milčiaus,  yra galimybė pasiūlyti klientams ir gausią komforto  įrangą, tokią, kaip GPS automatinis vairavimas, amortizuojanti kabina, galulaukių programą, automatinis oro kondicionierius, odinė sėdynė ir vairaratis. “Vidutiniškai per metus parduodami penki CLAAS XERION traktoriai, o toks, kokį įsigijo „Judrės Medis“ – vienintelis šiemet”,- abipuse nauda  džiaugiasi ir pirkėjas, ir pardavėjas.

CLAAS gali pasiūlyti traktorius įvairiems poreikiams – nuo pačių mažiausių iki gigantų CLAAS XERION 5000.

“Galime džiaugtis puikiais pardavimo rezultatais, ypač CLAAS Arion 400 serija, CLAAS Arion 600 serija, CLAAS Axion 800 ir 900 serijomis. Žemės ūkiui mes galime pasiūlyti visų tipų padargus, priekabas, derliaus dorojimo mašinas, javų kombainus, smulkintuvus, teleskopinius krautuvus,  – vardija M. Milčius. – Miško technikos grupėje mes atstovaujame “Ponsse”, taip pat galime pasiūlyti ir komunalinės technikos – tai “Kubota”, “Kobelco”, žaliųjų teritorijų priežiūrai – “Spearhead Machinery”.

Rasa Liškauskaitė

Nuotraukos autorės