VMU direktorius M. Pulkauninkas atsistatydina savo noru

17 liepos, 2019
Iki 1500 ha privataus miško ploto ribojimo – vienas žingsnis
16 liepos, 2019
KMAIK kviečia rinktis su atsinaujinančia energetika susijusias studijas
18 liepos, 2019

VMU direktorius M. Pulkauninkas atsistatydina savo noru

Valstybinių miškų urėdijos (VMU) direktorius Marius Pulkauninkas iš užimamų pareigų atsistatydina savo noru – pagal pareiškimą nuo rugpjūčio 1 dienos.  Jis jį aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai įteikė praėjusį penktadienį. Pagal Darbo kodeksą sutartis darbuotojo iniciatyva be svarbių priežasčių nutraukiama apie tai įspėjus prieš 20 kalendorinių dienų. Tad šįkart aplinkos ministro sutikimo dėl M. Pulkauninko atsistatydinimo nereikia. Tačiau neatmetama galimybė, kad ministras VMU vadovą iš pareigų atleis anksčiau nei nuo rugpjūčio 1-osios.    

“Birželį įteikęs atsistatydinimo pareiškimą M. Pulkauninkas prašė jį atleisti bendru sutarimu, tačiau aš nesutikau. Buvo neatliktų  namų darbų  –  VMU vadovas turėjo pateikti informaciją apie įmonės vidines problemas, išorinių veiksnių įtaką jo ir įmonės veiklai. Be to, tokiu  atveju  priklausytų  ir išeitinė   išmoka. Dabar jis paprašė išeiti savo noru“, – komentavo  K. Mažeika.

Birželį M. Pulkauninkas teigė, kad  nejaučia politinio palaikymo, o viena iš svarbių priežasčių trauktis – Vyriausybės patvirtinti medienos supirkimo iš valstybinių miškų kainų pakeitimai. Pagal juos 2019 m. antrajam  pusmečiui aukcionuose ilgalaikėms ir pusmetinėms sutartims sudaryti (išskyrus pakartotinius aukcionus) pardavėjo nustatoma pradinė žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų kaina bus iki 20 proc. mažesnė nei paskutiniame pusmetiniame aukcione parduoto atitinkamo sortimento ar miško kirtimo liekanų vidutinė  svertinė kaina. M. Pulkauninkas tai įvardijo kaip medienos pramonės atstovų  įtaką.

Jis pirmą pareiškimą pasitraukti iš pareigų parašė iškart po paskirtos įspūdingos 26,4 tūkst. eurų premijos. Vėliau VMU vadovas viešai samprotavo apie negautą valstybės naudą ir per trisdešimt metų nesurinktą milijardą eurų. Tokias kalbas kai kurie politikai įvertino kaip spekuliacijas, nes konkrečių faktų apie tai jis nepateikė.

Liepos pradžioje M. Pulkauninkas aplinkos ministrui pateikė prašytą ataskaitą ir informaciją apie galimą interesų grupių poveikį medienos pramonei, kurią ministras perdavė Specialiųjų tyrimų tarnybai. Anot K. Mažeikos, tarnyba turi įvertinti, ar tai, kas buvo kalbama ir pateikta, yra grėsmių keliantis dalykas.

www.miskininkas.eu inf.