VMU įsigijo naujų švediškų „Komatsu“ medkirčių ir medvežių

Vietos gyventojams – daugiau galimybių uogauti, grybauti ir žvejoti Žuvinto rezervato teritorijoje
8 liepos, 2020
Naujų „Natura 2000“ teritorijų privalumai ir trūkumai
9 liepos, 2020

VMU įsigijo naujų švediškų „Komatsu“  medkirčių ir medvežių

Valstybinių miškų urėdija (VMU) toliau atnaujina medienos ruošos techniką – įsigijo 7 švedų gamintojo „Komatsu“, kurio oficialus atstovas Lietuvoje yra UAB “DOJUS agro“,  medkirtes ir 8 medvežes. Po medienos ruošos operatorių mokymų dirbti su nauja technika medkirtės ir medvežės iškeliaus į VMU regioninius padalinius.

„Nuosava medienos ruošos technika urėdija atlieka apie 30 proc. medienos ruošos darbų. Naują techniką per mokymus teigiamai įvertino ir mūsų medienos ruošos meistrai. Su ja   galėsime užtikrini dar geresnę medienos ruošos ir prekybos kokybę bei efektyviau planuoti medienos ruošos darbus. Šiemet urėdijoje įvyko daug pokyčių ir atsinaujinimo – įsigijome naujos medienos ruošos technikos, priešgaisrinės saugos automobilių ir naujų automobilių medienos meistrams, darbuotojai taip pat gaus naujus  kokybiškus darbo drabužius. Tai investicijos į darbo sąlygų gerinimą ir efektyvesnį, sklandesnį bei saugesnį darbą“, – teigia VMU vadovas Valdas Kaubrė.

Visi medienos ruošos operatoriai bus apmokyti dirbti naująja technika, kad ji būtų naudojama efektyviai ir našiai. Operatoriams organizuojami specialūs teoriniai ir praktiniai (su simuliatoriumi bei miškuose) mokymai.

Medienos ruošos technika VMU paskutinį kartą buvo atnaujinta prieš ketverius metus – tuomet buvo nupirktos 2 medkirtės ir 2 medvežės. Kadangi sena ir nusidėvėjusi technika reikalauja daug lėšų remontui bei techniniam aptarnavimui, ateityje planuojama įsigyti dar 17 medkirčių ir medvežių.

„Naujoje švedų gamintojo technikoje sumontuota moderniausia „Maxi fleet“ efektyvaus darbo valdymo sistema, kuri leidžia lengvai planuoti, vertinti mašinos operatoriaus veiksmus bei tobulinti mašinos produktyvumą bei efektyvumą. Gamybos stebėjimo funkcija vartotojams suteikia informaciją apie nupjautų medžių skaičių, jų diametrus, mašinos nuvažiuotą atstumą, suskaičiuoja pagamintus medienos sortimentus”, – aiškina DOJUS įmonių grupės generalinis direktorius Donatas Dailidė.

Iš viso VMU, kasmet paruošianti apie 3,6 mln. m3 žaliavinės medienos, turi 23 medkirtes ir 44 medvežes. Ja urėdija atlieka apie trečdalį medienos ruošos darbų, o likusiai daliai  samdo rangovus. Urėdija iš viso eksploatuoja daugiau nei pusę tūkstančio mechanizmų, skirtų medienos ruošai, kelių infrastruktūros priežiūrai, gaisrams gesinti, miškų ūkiniams ir medelynų  darbams.

Parengta pagal VMU inf.